ساخت انیمیشنی با استفاده از ۱۳ قطعه شهرداد روحانی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1165

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
شهداد روحانی
شهرداد روحانی
ساخت انیمیشنی با استفاده از ۱۳ قطعه شهرداد روحانی
بر اساس ۱۳ قطعه از ساخته‌های شهرداد روحانی یک انیمیشن ۱۰ دقیقه‌ای به کارگردانی بابک و بهنود نکویی طراحی و ساخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرداد روحانی درباره ۱۳ قطعه خود که توسط ارکستر سازهای زهی در پراگ و براتیسلاوا اجرا شده‌ و قرار است در آینده‌ به صورت یک آلبوم منتشر شوند، گفت: یکی از رشته‌های مورد علاقه من موسیقی فیلم بوده و قطعاتی که می‌نویسم در عین رعایت قوانین بین‌المللی آهنگسازی، می‌تواند دست مایه ساخت یک اثر تصویری قرار بگیرد. این مجموعه نیز با همین نگاه ساخته شده و هر قطعه نامی دارد که از میان آنها می توان به «اسب ایرانی»، «جشن دهقان» و «قطره‌های باران» اشاره کرد.

این آهنگساز و رهبر ارکستر درباره اهمیت تولید یک اثر بصری به صورت انیمیشن بر اساس این قطعات گفت: معتقدم این کار، می‌تواند یک تجربه تازه برای مخاطبان و بخصوص مخاطبان غیرایرانی باشد و فرهنگ و هنر کشور و البته استعدادهای ایرانی را به جهان معرفی کند.

روحانی درباره همکاری با برادران نکویی که قرار است این انیمیشن را طراحی کنند، گفت: با کیفیت کار برادران نکویی و استودیو گنبد کبود آشنا هستم. از شیوه‌ کار و ایده‌هایشان لذت می‌برم و معتقدم انیمیشنی قابل ارائه در عرصه بین‌المللی تولید خواهند کرد. استعداد، تلاش و عشقی که آنها به کارشان دارند مرا مشتاق کرد که با آنها همکاری کنم و در پیشبرد این کار همراهشان باشم.

همچنین بابک نکویی درباره ساخت انیمیشن بر اساس قطعات شهرداد روحانی توضیح داد: ساخته‌های وی کاملا تصویری و روایتگر است. شروع، پایان و اوج و فرودهای موسیقی آقای روحانی این امکان را فراهم می‌کند که بتوان یک روایت بصری جذاب ارائه کرد.

بهنود نکویی نیز روحیه و منش شهرداد روحانی را دلیل این همکاری دانست و گفت: توجه او به استعدادهای جوان، روحیه حمایتگر و وقت و فرصتی که برای انجام کار در اختیار می‌گذارد، یکی از دلایل اصلی ما برای این همکاری بوده است.

بر اساس توضیحات نکویی، بخش‌هایی از قطعات نامبرده برای ساخت انیمیشن مورد نظر استفاده خواهد شد و در صورت نیاز ممکن است در سازبندی یا اجرای آن تغییراتی ایجاد شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131