فاطمه بسطامی: امیدواریم بنیاد بسطامی بتواند هدف و مسیرش را ادامه بدهد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 682

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فاطمه بسطامی: امیدواریم بنیاد بسطامی بتواند هدف و مسیرش را ادامه بدهد

موسیقی هنری ایران: فاطمه بسطامی در آستانه‌ی هفتمین سالروز درگذشت زنده‌یاد ایرج بسطامی امیدوار است تا با حمایت هواداران این هنرمند، بنیاد بسطامی بتواند مسیر و هدف این هنرمند را ادامه دهد.

خواهر زنده‌یاد ایرج بسطامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره‌ی برنامه‌های بنیاد بسطامی برای سالروز درگذشت این هنرمند که همزمان با سالروز هفتمین سال از زلزله بم است، گفت: از آنجا که امسال سالروز درگذشت ایشان با ایام سوگواری ماه محرم تداخل پیدا کرده، لذا برنامه‌ی خاصی نداریم و تنها به رسم همیشه با حضور هنرمندان و خانواده‌ی ایشان در بم ،بر سر آرامگاهشان جمع می‌شویم.

او هم‌چنین درباره‌ی برنامه‌های موسسه‌ی فرهنگی - هنری و بنیاد زنده یاد ایرج بسطامی تصریح کرد: مهم‌ترین برنامه‌ی در دستور کار این بنیاد ،برپایی جایزه‌ی سال ایرج بسطامی بود که خوشبختانه اوایل آذر ماه با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت سپری شد.

بسطامی درباره‌ی چگونگی برگزاری دومین دوره‌ی این جایزه و انتشار فراخوان آن توضیح داد: پیشنهادهایی برای دوسالانه‌شدن این جایزه مطرح شد، اما هنوز تصمیم قطعی در این رابطه گرفته نشده و از آنجا که بنیاد بسطامی مجموعه‌ی نوپایی است ،انتظار حمایت‌های بیشتری از آن برای ادامه حیاتش می‌رود.

او خاطرنشان کرد: همین‌که با وجود مشکلات متعدد چنین حرکتی انجام شد و به نتیجه رسید یک شاهکار است. ما مسیر سختی را پشت سر گذاشتیم و امیدواریم با همت هواداران و دوستداران موسیقی بتوانیم فعالیتهای این بنیاد را ادامه دهیم و راه زنده‌یاد بسطامی و امثال او را گسترش دهیم.

دوم دی هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131