عمرانلو: جشنواره موسیقی به تنهایی پاسخگوی نیاز مخاطبان نیست

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 627

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عمرانلو: جشنواره موسیقی به تنهایی پاسخگوی نیاز مخاطبان نیست

موسیقی هنری ایران:سرپرست گروه آوازی تهران گفت : جشنواره موسیقی فجر به عنوان تنها رویداد فرهنگی در عرصه موسیقی پاسخگوی نیاز نسل جوان و علاقمند به این هنر در گونه های مختلف موسیقایی نیست.

میلاد عمرانلو سرپرست گروه آوازی تهران ضمن بیان این مطلب در خصوص کم و کیف برگزاری بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر به خبرنگار مهر، گفت : در بسیاری از بحث و نظرها به کرات عنوان می شود که جشنواره موسیقی فجر فرصت مناسبی برای حضور جوانان فعال در عرصه موسیقی است که این فرصت بی تردید غنیمت است؛ اما آنچه در این بحث ها نادیده گرفته می شود عدم توجه به ایجاد فرصت های دیگر غیر از جشنواره موسیقی فجر برای ارزیابی توانایی های نوزاندگان جوان است.

وی در ادامه افزود : گروه آوازی تهران از جمله گروه هایی است که از زمان رقابتی شدن جشنواره موسیقی فجر در این رویداد فرهنگی شرکت کرده است و موفق به دریافت رتبه در بخش کرال بیست و چهارمین دوره از جشنواره موسیقی فجر شد اما نکته ای که از همان دوران مطرح شد ایجاد تغییرات زیرساختی در نحوه سیاست گذاری این جشنواره بود تا به لحاظ کیفی در سطح بالاتری قرار گیرد؛ ولی متاسفانه به نظر می رسد روند این تغییرات به کندی پیش می رود.

سرپرست گروه آوازی تهران در پایان به برنامه های این گروه موسیقی اشاره کرد و گفت : در حال حاضر مشغول ضبط نخستین آلبوم این گروه آوازی هستیم که قرار است به زودی منتشر شود.

ششم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131