سعید ثابت: جشنواره موسیقی جایگاه مناسب برای عرضه آثار استادان نیست

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 463

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سعید ثابت: جشنواره موسیقی جایگاه مناسب برای عرضه آثار استادان نیست

موسیقی هنری ایران:جشنواره موسیقی فجر رویدادی متعلق به هنرمندان جوان موسیقی به منظور ارزیابی توانایی آنها است و جایگاهی مناسب برای عرضه آثار استادان موسیقی نیست.

سرپرست گروه موسیقی اساتید ضمن بیان این مطلب به خبرنگار مهرگفت :هدف از برگزاری جشنواره موسیقی فجر حضور هنرمندان جوان و ارزیابی توانمندی آنها است، در نتیجه وجود همین نگاه به برگزاری این رویداد فرهنگی به نوعی سطح کیفی جشنواره را پایین می آورد چراکه هنرمندان جوان در جشنواره موسیقی فجر مرحله آزمون و خطا را پشت سر می گذارند به همین دلیل معتقدم که جشنواره موسیقی فجر راهی برای هدفمند کردن فعالیت های جوانان فعال درعرصه موسیقی است نه نمایش آثار ارزشمند هنرمندان پیشکسوت موسیقی.

سعید ثابت در ادامه افزود : حضور در یک رقابت سالم تحت عنوان جشنواره موسیقی و به محک گذاشتن سطح توانایی گروههای موسیقی جوان لازم و ضروری است و فرصتی برای حضور در عرصه های بزرگتر محسوب می شود، از همین رو شرکت گروههای شناخته شده در جشنواره موسیقی فجر ضرورتی ندارد .

این نوازنده سنتور در ادامه صحبت های خود برگزاری جشنواره ای مستقل برای حضور هنرمندان پیشکسوت در عرصه موسیقی را ضروری دانست و گفت : برای نشان دادن تجربه و تبحر نوازنده های پیشکسوت باید جشنواره ای در سطح بین الملل برای گروههای شناخته شده برگزار شود که در این جشنواره هم گروههای شناخته شده ایرانی و هم خارجی با یکدیگر رقابت کنند و به نوعی توانایی خود را به معرض تماشا بگذارند در این صورت است که می توان عنوان جشنواره حرفه ای و بین المللی را بر یک رویداد فرهنگی مانند جشنواره موسیقی فجر گذاشت.

سعید ثابت در پایان به برنامه های جاری گروه موسیقی اساتید اشاره کرد و گفت : در حال حاضر مشغول تمرین قطعات جدید هستیم و به زودی آلبوم "پیش درآمد رنگ های استاد پایور" منتشر خواهد شد.

ششم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131