محمد سریر در یادمان محمد نوری با ارکستر ۴۵ نفره پیانو می‌نوازد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 561

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محمد سریر در یادمان محمد نوری با ارکستر ۴۵ نفره پیانو می‌نوازد

موسیقی هنری ایران: محمد سریر در مراسم یادبود محمد نوری که ۲۸ تا ۳۰ بهمن برگزار می‌شود، پیانو می‌نوازد.

محمد سریر(آهنگساز و مدیرعامل خانه موسیقی) با اعلام این خبر به ایلنا گفت: در این مراسم آن بخش از برنامه که جنبه‌ی صمیمانه‌تری دارد، خودم پشت پیانو خواهم نشست و ارکستر را همراهی می‌کنم.

وی افزود: ترکیب ارکستر این مراسم سه روزه ۴۵ نوازنده به همراه گروه کر است که فقط دو شب از آن را بلیت‌فروشی خواهیم داشت.

سریر درباره قطعاتی که قرار است در این برنامه اجرا شود، گفت: در این مراسم قطعاتی چون وطن، روز بی‌غروب، دلاویزترین، عشق دیرین، در سفر گم شدن، اگر تو آمده بودی و ..... اجرا خواهد شد.

رئیس خانه موسیقی خاطرنشان کرد: این مراسم قرار است به صورت جایزه سال محمد نوری برگزار شود اما امسال به‌دلیل کمبود وقت؛ تنها به مراسم یادبود محدود شده و در آن تندیس‌های نوری رونمایی می‌شود.

سریر یادآور شد: سال آینده جایزه سال محمد نوری در ۳ بخش ترانه‌سرایی، آهنگسازی و خوانندگی برگزار خواهد شد.

جایزه موسیقی محمد نوری امسال از ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می‌شود. این مراسم امسال جنبه‌ نمادین دارد و به یک کنسرت در دو شب متوالی و برگزاری یک مراسم یادبود ختم می‌شود.

سیزدهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131