رجب پور: برگزاری کنسرت از سوی نهادهای دولتی تخلف است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 504

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رجب پور: برگزاری کنسرت از سوی نهادهای دولتی تخلف است

موسیقی هنری ایران: مدیر موسسه ترانه شرقی گفت: در حوزه موسیقی به خصوص در چند سال اخیر شاهد هستیم که برخی نهادهای دولتی آلبوم های موسیقی در گونه های مختلف منتشر و یا به برگزاری کنسرت های بزرگ با کیفیت نازل اقدام می کنند که اینها نوعی تخلف است.

محسن رجب پور ضمن بیان این مطلب دخالت نهادهای دولتی در تولید آثار هنری را عامل بازدارنده در خودکفایی بخش خصوصی دانست و به خبرنگار مهر ، گفت : طبق قانون تصدی دولت بر بخش خصوصی تخلف محسوب می شود و نهادهای وابسته به دولت با توجه به بودجه و امکاناتی که در اختیار دارند باید انجام امور راهبردی و سیاستگذاری در بخش های مختلف فرهنگی را به عهده بگیرند.

مدیر موسسه ترانه شرقی افزود: خودکفایی در تولید محصولات مختلف از جمله اهدافی بوده که در بعد از انقلاب با آن مواجه بوده ایم چراکه این خودکفایی با حمایت های بخش دولتی و کمک به بخش خصوصی امکانپذیر شده است ولی متاسفانه در حوزه فرهنگ با چنین خودکفایی روبرو نبوده ایم و دلیل آن هم دخالت مستقیم نهادهای دولتی در تولید محصولات فرهنگی است .

وی در ادامه افزود : به اعتقاد من متولیان امور فرهنگی در نهادها و سازمان های دولتی نسبت به مدیران دیروز از دانش و تجربه کافی برخوردار نیستند چراکه در گذشته محصولات فرهنگی در رشته های مختلف هنری تنها در بخش خصوصی و با حمایت دولتی انجام می شد اما امروز شاهد هستیم خود نهادهای دولتی مستقیم وارد عمل شدند و اقدام به تولید آثار فرهنگی می کنند .

رجب پور در پایان گفت : این درحالی است که به اعتقاد من عمده وظیفه و فعالیت بخش دولتی در حوزه موسیقی باید انجام امور راهبردی مانند بررسی نوع آموزش موسیقی دستگاهی ایران، جمع آوری آثار اساتید موسیقی ایران و یا سیاستگذاری اصولی بر فعالیت موسیقی پاپ باشد نه اینکه وقت و هزینه دولتی صرف تولید آلبوم های موسیقی و یا برگزاری کنسرت های موسیقی کند چراکه این بخش از وظایف به عهده موسسه های فرهنگی در بخش خصوص است.

سیزدهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131