کاکاوند: استفاده از بودجه دولتی در تولید آلبوم، حمایت از هنرمند نیست

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 652

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کاکاوند: استفاده از بودجه دولتی در تولید آلبوم، حمایت از هنرمند نیست

موسیقی هنری ایران: سرپرست گروه موسیقی "بیدل" گفت : استفاده از بودجه و امکانات دولتی در تولید آثار هنری به خصوص تهیه آلبوم حمایت از هنرمند نیست و اقداماتی از این دست در دراز مدت لطمه های جبران ناپذیری به هنر موسیقی وارد می کند.

رامین کاکاوند سرپرست گروه موسیقی "بیدل" ضمن بیان این مطلب حمایت های بخش دولتی را معطوف به برخی از هنرمندان دانست و به خبرنگار مهرگفت : صحبت از حمایت هنرمندان یکی از مباحث مطرح بوده است ولی این حمایت ها تنها از برخی از افراد که معمولا آثار سفارشی تولید می کنند اختصاص دارد و کمترهنرمند صاحب نامی در بخش دولتی دعوت به کار می شود .

وی در ادامه افزود : یکی دیگر از عوامل بازدارنده برای بسط و گسترش فعالیت های بخش خصوصی تولید آلبوم های موسیقی و یا برگزاری کنسرت های بزرگ در بخش دولتی است، از همین رو حرکت هایی از این دست دخالت مستقیم در مجموع فعالیت های موسیقایی بخش خصوصی است و این اقدامات در دراز مدت لطمه های زیادی به پیکره بخش خصوصی وارد می کند البته ناگفته نماند که تا کنون این دخالتها باعث ورشکستگی بسیاری از موسسه های خصوصی شده است به عنوان مثال بسیاری از شرکت های تولید و تکثیرآثار صوتی تغییر کاربری داده اند و به فعالیت های دیگری مشغول هستند.

این نوازنده تنبور در ادامه افزود : حمایت و توجه ویژه به بخش فرهنگی یکی از مهمترین دغدغه هایی است که تشکیلات دولتی در انجام امور باید بیش از هرعنوانی مدنظر داشته باشند و به اعتقاد من تمام وزارتخانه های دولتی می توانند درصد اندکی از مجموع درآمدهای خود را صرف بخش فرهنگ و هنر کنند و اگر این اختصاص بودجه صورت گیرد وابستگی بخش خصوصی به بخش دولتی در وزارت فرهنگ و ارشاد کمتر می شود.

کاکاوند در پایان صحبت های خود به برنامه آتی گروه موسیقی "بیدل" اشاره کرد و گفت : کنسرت گروه موسیقی "بیدل" با آواز حسام الدین سراج بعد از جشنواره موسیقی فجر اجرا می شود و در حال حاضر هم مشغول ضبط آلبوم "اهورایی" به آهنگسازی خودم و آواز سراج هستم.

شانزدهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131