داودگنجه ای : بخش خصوصی جشنواره موسیقی پاپ برگزار کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 516

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

داودگنجه ای : بخش خصوصی جشنواره موسیقی پاپ برگزار کند

موسیقی هنری ایران: داود گنجه‌ای گفت: برای رسیدن به تعریف روشن تری از موسیقی پاپ بهتر است جشنواره ای مستقل توسط بخش خصوصی برگزار شود و بهترین های این موسیقی برای حضور در بخش رقابتی جشنواره فجر معرفی شوند.

داود گنجه ای ضمن بیان این مطلب در خصوص کم و کیف برگزاری بخش موسیقی پاپ در جشنواره موسیقی فجر به خبرنگار مهرگفت : اگر قرار است به نوع و رشته خاصی از موسیقی در جشنواره موسیقی فجر پرداخته شود بهتر است که این کار به صورت هدفمند انجام شود و برای نیل به این هدف باید ایتدا زمینه های این اقدام مهیا شود و به همین دلیل هم هست که اعتقاد دارم بخش خصوصی باید جشنواره پاپ را با حمایت و هدایت بخش دولتی برگزار کند ودر نهایت بهترینها به جشنواره فجر معرفی شوند ؛ در این صورت است که می توان گفت بخش رقابتی موسیقی پاپ در جشنواره موسیقی هدفمند برگزار می شود.

عضوشورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجردر ادامه صحبت های خود به چرایی حذف بخش رقابتی موسیقی پاپ در بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد و افزود : تعریف مسئولان از کیفیت موسیقی پاپ دربخش رقابتی این نوع موسیقی روشن نبوده است و موزیسین های این رشته و همچنین داورانی که این بخش را به داوری می نشستند معیار مشخصی برای انتخاب آثار نداشتند و به نظر می رسد این بخش بسیار سلیقه ای داوری می شد ؛ ضمن اینکه این نوع موسیقی به هر دلیلی از جهت ارزش های هنری در بین موسیقیدان های برجسته جایگاه خوبی نداشت و تمام این عوامل دست به دست هم داد تا بخش رقابتی موسیقی پاپ حذف شود.

قائم مقام خانه موسیقی با اشاره به اینکه بخش رقابتی در حوزه آهنگسازی از اتفاق های خوب بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر است گفت : هنر و حرفه آهنگسازی بسیار سخت و درعین حال متنوع است و هریک از هنرمندان جوان براساس آنچه در ذهن دارند موسیقی می نویسند به همین دلیل تعیین معیار مشخص برای انتخاب بهترین اثر در بخش آهنگسازی سخت است از این رو در انتخاب آثار این بخش باید دقت لازم را به خرج داد و متر و معیار داوران برای انتخاب کاملا مشخص باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131