نوربخش : حمایت از موسیقی نواحی از اهداف خانه موسیقی است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 557

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نوربخش : حمایت از موسیقی نواحی از اهداف خانه موسیقی است

موسیقی هنری ایران: مدیر عامل خانه موسیقی گفت: برگزاری کنسرت در حوزه موسیقی نواحی و بیان قابلیت های این گنجینه موسیقایی ایران زمین از جمله اهداف خانه موسیقی بوده است و برگزاری کنسرت "حاوا" به سرپرستی پروین بهمنی هم در همین مسیر شکل گرفت.

حمیدرضا نوربخش ضمن بیان این مطلب در خصوص کم و کیف برگزار شدن کنسرت گروه موسیقی "حاوا" به خبرنگار مهر گفت : حفظ هنر موسیقی نواحی و حضور اساتیدی که در این عرصه فعال هستند بر روی صحنه از اهدافی بوده که خانه موسیقی به اشکال مختلف آنها را مطرح و حمایت کرده است و برگزاری این کنسرت که فعالیتی مشترک از بنیاد رودکی و خانه موسیقی هم در همین راستا ترتیب داده شده است.

وی در ادامه افزود : موسیقی نواحی از جمله هنرهایی است که در دنیا جایگاه ویژه ای دارد و جا دارد این گنجینه بزرگ فرهنگ موسیقایی را درسطح وسیع مطرح کنیم و توجه به این موضوع نیز به کرات مطرح شده است در همین راستا خانه موسیقی آمادگی دارد امکانات و ارتباطات لازم برای برگزاری کنسرت در اختیار گروه های موسیقی نواحی به ویژه جوانان قرار دهد.

مدیرعامل خانه موسیقی در پایان صحبت های خود به روند فعالیت های این نهاد صنفی و مدنی اشاره کرد و گفت : مجموع فعالیت های خانه موسیقی مانند گذشته در جریان است، اما یکی از برنامه هایی که در روند فعالیت های خانه موسیقی پیش بینی شده است برگزاری جشن خانه موسیقی در قالب یک جشنواره فرهنگی و دعوت از گروه ها و افراد صاحب نام در این عرصه است؛ دردوره پیش هم تجربه برگزاری کنسرت های متعدد در جشن خانه موسیقی را داشته ایم و سعی داریم نگاه جدی و حرفه ای تری به برگزاری جشنواره ای فرهنگی داشته باشیم .

لازم به ذکر است کنسرت گروه "حاوا" به سرپرستی پروین بهمنی و خوانندگی ابراهیم کهندل پور، فردا  ۱۲ اسفند، ساعت ۲۰ در تالار وحدت برگزار می شود در این اجرا قطعاتی از موسیقی قشقایی مانند  یورغاهلی، تکنوازی سه تار، سلام، آواز بیستون، عاشق گلدی، آواز گرایلی، سفر دوشدو گرجستانا، تکنوازی نقاره، نم چه نم چه،آواز وطن گل بله، بوز داغ، بازرگان، آواز معصوم، ایلچی بیلر، اوچ درنالار، لای لای آفتاب، هانیه هلی، عروسی صنم و مارالا باخ به روی صحنه می رود .

بیست و یکم اسفند هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131