بهداد بابایی : آثار استاد جلیل شهناز خاطره‌انگیزترین آثار موسیقی است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 916

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهداد بابایی : آثار استاد جلیل شهناز خاطره‌انگیزترین آثار موسیقی است

موسیقی هنری ایران: بهداد بابایی گفت:قطعات ساخته شده توسط استاد جلیل شهناز آثاری گوش نواز و خاطره‌انگیز از موسیقی ایرانی است.

بهداد بابایی نوازنده سه تار که در تازه‌ترین کنسرت گروه موسیقی "شهنازی" به سرپرستی داریوش پیرنیاکان حضور دارد درباره کم و کیف قطعاتی که قرار است در این کنسرت اجرا شود در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: کنسرت گروه"شهنازی" که یادآور نام استاد شهناز است در دو بخش اجرا می‌شود در بخش نخست ازاین مجموعه آثار استاد شهنازی در آواز اصفهان اجرا می‌شود.

وی در ادامه افزود:آثار استاد جلیل شهناز آثاری گوش‌نواز و خاطره‌انگیز از موسیقی ایرانی است.خوشحالم که این قطعات را در اجرای گروه شهنازی با آواز حمید نوربخش اجرا می‌کنم.

این نوازنده سه تاردر ادامه افزود: بخش دوم این کنسرت به اجرای آثار داریوش پیرنیاکان در آواز دشتیاختصاص دارد که من این آثار را بسیار دوست می‌دارم. تمرین گروه به پایان رسیده‌استو در حال حاضر در مرحله هماهنگی با یکدیگر هستیم تا به ایده‌آل مطلوب برسیم.

بابایی در ادامه بااشاره به برنامه‌های آتی خود گفت: در حال حاضر مشغول ردیف میرزا عبدالله هستم. هرآنچه میرزاعبدالله ارائه کرده و مخبرالسلطنه به نت درآورده است را در مجموعه‌ایآموزشی گردآوری کرده‌ام و قرار است در قالب سه سی‌دی و کتاب در این زمینه منتشرشود.

وی در پایان افزود:همچنین یک آلبوم موسیقی در دستگاه همایون به همکاری آقای افقه در حال آماده کردن هستم.

دوم اردیبهشت نود ویک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131