نی هم‌چنان چشم انتظار استاد کسایی است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 703

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نی هم‌چنان چشمانتظار استاد کسایی است

موسیقی هنری ایران: حسن کسایی که استاد موسیقی ایران است از چند ماه پیش تاکنون بر بستر بیماری است و نی هم‌چنان چشم‌ انتظار نواختن استاد است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، وی که سال‌ها است مبتلا به سرطان پروستات شده است هم‌اکنون درمنزل خود در بالین بیماری به سر می‌برد.

منوچهر غیوری نوازنده موسیقی ایران که نزدیک به ۴۰ سال است در نزد وی شاگردی می‌کند و در حال حاضر بربالین استاد کسایی است، در ارتباط با آخرین وضعیت بیماری وی اظهار داشت: ایشان ازنظر جسمی در حال خوبی به سر نمی‌برند و به دلیل اینکه ریه‌های ایشان ناراحت هستند،اجازه ملاقات به کسی داده نمی‌شود.

وی با اشاره به اینک هاستاد کسایی گاهی کسی را به خاطر نمی‌آورند، بیان داشت: هنردوستانی که مشتاق دیدار ایشان هستند، به دلیل مراعات حالشان درخواست ملاقات نداشته باشند و برایشان دعاکنند.

نوازنده موسیقی ایرانبا بیان اینکه استاد بسیار کم حرف می‌زند و در حالت نیمه کما به سر می‌برد، اما به قطع صحبت‌ها را می‌شنود، تصریح کرد: رابطه ما به صورت پدر و فرزندی بوده و چیزهایی از ایشان دیدم که به جرأت می‌گویم مرید و عاشقشان هستم و همیشه دوستشان دارم.

وی تأکید کرد: خانم کسایی همانند پروانه‌ای به دور ایشان می‌چرخد و با مراقبت‌هایشان سختی بیماری رابرای این بزرگوار کم‌تر می‌کند و حضور ما تنها دل‌گرمی بیش نیست.

دوم اردیبهشت نود ویک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131