هنر تمرین گیتار

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in مقالات بازدید: 467

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

هنر تمرین گیتار

اختصاصی موسیقی هنری ایران: اگرشما می خواهید " رابرت پلنت" یا " اریک کلپتون " بعدی باشید ، چیزی درباره نواختن گیتار است که باید به خاطر بسپارید ، به ندرت پیش می آید که این جمله که می گوید" تمرین شما را کامل می کند" به درستی اتفاق بیافتد.

موثرترین تمرین گیتاربه آسانی نواختن آکوردها ست البته فقط  تا زمانی که با تمام احساس این کار را انجام دهید. هنگام تمرین گیتار پیوسته به یاد داشته باشید که آکوردها پشتوانه حرفه نوازندگی گیتار است .

موثرترین تمرین گیتار این است که اجازه دهید انگشتان روی گیتار راه بروند! بسیاری از کسانی که شروع به یادگیری و تمرین گیتار می کنند ، هنگام نواختن به طور ثابت به حرکت دستهایشان خیره می شوند ، به کندی آکوردها را به صدا در می آورند وبا چشمانشان برای حرکت دست روی سیم ها تصمیم می گیرند. این بزرگترین مشکل هر نوازنده تازه کاراست ، و تنها راهی که کمک می کند تا این عادت در آنها از بین برود این است که اجازه دهند ریتم در وجودشان جریان پیدا کند .

بهترین تکنیک های تمرین گیتار مستلزم این است که هر زمان که می توانید تمرین کنید و قبل از اینکه به تمرین آهنگ جدیدی بپردازید ، بر آهنگ قبلی کاملا" مسلط شده باشید. اگرچه این به نظر یک راه حل منطقی و صحیح است اما بسیاری از نوازندگان تازه کار خیلی زود نا امید شده و دست از تلاش و فعالیت برمی دارند چرا که می خواهند یک مرتبه به درجه عالی برسند یا به قولی یک شبه ره صد ساله بروند. مطمئنا" آموختن گیتار آسان تر از آموختن سازهای دیگر نیست و اولین و آخرین چیزی که به شما کمک می کند تمرین است ،. زیرا موسیقی هرگز پایانی ندارد.

مهم نیست که چقدر تمرین می کنید بلکه کیفیت و چگونگی تمرین بسیار مهم است. با در نظر گرفتن این نکته دیر یا زود متوجه تغییراتی خواهید شد.

شاید به خاطر داشتن این مطلب که حتی استادان یا کسانی که زندگی شان را وقف نواختن گیتار کرده اند مجبورند هر از گاهی به خودشان یادآوری کنند که چطور باید تمرین کنند و بنوازند ، شما را دلگرم کند. هر چند که اجرای اصلی و کنسرت برای یک نوازنده حرفه ای گیتار به نوعی تمرین هم محسوب می شود ، پس کاملا" اشتباه است اگر فکر کنیم که یک نوازنده حرفه ای برای ماندن در دنیای موسیقی هر روز و ساعت ها گیتار تمرین نمی کند .

English Version

ترجمه: مریم غفاری

نوازنده و مدرس گیتار

انتشار این مطلب با ذکر نام سایت موسیقی هنری ایران و مترجم مجاز است.

دهم خرداد هشتاد و نه