حسین علیزاده: سال نو بر موسیقیدانان رنج‌کشیده مبارک

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in مقالات بازدید: 823

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

حسین علیزاده: سال نو بر موسیقیدانان رنج‌کشیده مبارک

حسین علیزاده: سال نو بر موسیقیدانان رنج‌کشیده مبارک

حسین علیزاده: سال نو بر موسیقیدانان رنج‌کشیده مبارک
حسین علیزاده: سال نو بر موسیقیدانان رنج‌کشیده مبارک

 

استاد حسین علیزاده برای اهالی موسیقی، پیام نوروزی نوشت.

به گزارش سرویس موسیقی ایسنا، حسین علیزاده با انتشار پیامی به‌مناسبت فرا رسیدن سال نو، گفته است: صلح، نتیجه‌ی جدال بدون کینه و خشونت است و بهترین عیدی، شستن کینه‌هاست با احساس پیروزی.

دوستان و هنرمندان عزیز؛ برای اولین‌بار در تاریخ موسیقی ایران حدود 700 نفر با ارزش‌های انسانی و حقوقی برابر، در آزمایشی قرار گرفتند که طعم شیرین اتحاد و همبستگی را درپی تجربه‌شان داشت؛ صف در برابر دوستان، نه دشمنان.

ما همه مخالفین و موافقین، در حیطه‌ی آزمایشِ آزاده‌خواهی و یا به نوعی تمرین دموکراسی قرار گرفته‌ایم که حق یک جامعه پویاست. ما از ساسان فاطمی به‌خاطر شخص او دفاع نکردیم که ایشان خود قادرند. می‌توان گفت ما در نهایت با پشتیبانی از ایشان، مراحل حق‌طلبی را تجربه کردیم و طعم شیرین اتحاد را چشیدیم.

مسلماً جنگی در کار نبود تا پیروزی را تقسیم کنیم. شما با استقامت خود نشان دادید که می‌توانید به هنرمندان و همکاران خود اطمینان دهید تا آن‌ها با همیاری و اتحاد شما در امنیت باشند. ما نام‌های خود را نه برای شخص ساسان فاطمی که برای عشق و همبستگی کنار هم گذاشتیم و زیباترین نتیجه را گرفتیم.

من شخصاً از طرف فاطمی عزیز به شما تبریک گفته، شما را مژده‌دهنده‌ی موسیقدانان آزادی‌خواه و آزادمنش می‌دانم. قبل از این‌که آقای فاطمی به هر دلیلی و با میانجی‌گری و دخالتِ حتی اشخاص بی‌ربط، قانع شده باشند، هدف انجام شده، چراکه هدف ما آسایش ایشان بود که خود ارزشی والاتر از قانع شدن فعلی‌شان را داشته و دارد.

اما دوستان عزیز؛ طی چندین ماهی که گذشت به دستاورد همبستگی خود بنگرید و به آن بهای لازم را بدهید. ما توانستیم دوست هنرمند، فاطمی عزیز را دلگرم به عشق خود کنیم و در مقابل، دوستان خانه را نیز متوجه این اتحاد کرده و ثمره‌ی آن را ببینیم. همانطور که مشاهده کردید مدتی است که دوستان خانه - به همت شما - فعال‌تر شده و به‌تازگی نیز سعی کرده‌اند که خبرهای گوناگون را در سایت خانه گذاشته و جلسات پی در پی تشکیل داده تا به اتحاد شما خواسته و ناخواسته جواب مثبت دهند.

اینجانب بارها متذکر شده‌ام دوستان‌مان در خانه موسیقی اغلب هنرمندانی هستند که قصد خیر داشته‌اند، اما زمان و مکان شرایط ساز است ...

و اما نکته حساس اینجاست که همه‌چیز تازه شروع شده، برای دوستی، برای مسؤولیت، برای سازندگی. موضوع آقای فاطمی فقط چاشنی این حرکت بود، نه هدف.

هدف؛ اتحاد، انتقاد، و رسیدن به دموکراسی است که با شرکت فعال خود در انتخابات، زیر نظر اشخاص ذی‌صلاح، به آن صورت عمل بخشیده و با شناخت از افراد به آن‌ها رأی دهیم. البته امیدواریم همان‌طور که اینجانب بارها در جلسات خانه موسیقی متذکر شده‌ام، در رأی‌گیری فقط جای صندلی‌ها عوض نشود. با این امید که اگر نسل جوان در مدیریت قرار گرفت، طبق سنت عمل نکرده و ظرفیت انتقادپذیری خود را گسترش داده و گوش شنوای خود را بدون ملاحظات در اختیار اعضای خانه خود قرار دهند و در نتیجه با نیروی اتحاد و دوستی به حل مشکلات موسیقی همت گمارند و نیز دوستان قدیم، رنج چند باره‌ی مسؤولیت را، از خود زدوده و راه را برای آینده‌ی نسل جوان هموار سازند.

سال نو برای موسیقی و موسیقیدانان رنج‌کشیده‌ی ایران مبارک باد.

حسین علیزاده

هجدهم اسفند نود و چهار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131