ناصر مهرورز ، برای خواننده‌ای که در بی‌خبری رفت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in مقالات بازدید: 1423

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ناصر مهرورز ، برای خواننده‌ای که در بی‌خبری رفت

ناصر مهرورز، برای خواننده‌ای که در بی‌خبری رفت

ناصر مهرورز ، برای خواننده‌ای که در بی‌خبری رفت
ناصر مهرورز ، برای خواننده‌ای که در بی‌خبری رفت

چند روز پیش «ناصر مهرورز» یکی از خوانندگان همدانی براثر سانحه‌ای در کوهستان درگذشت، اما این موضوع بازتاب خبری چندانی نداشت و اکنون یک هنرمند به درگذشت او واکنش نشان داده و یادداشتی کوتاه برایش نوشته است.

پیمان ناصح‌پور (نوازنده‌ی تنبک و فرزند نصرالله ناصح‌پور) در یادداشت خود که آن را در اختیار خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا قرار داده، آورده است:

«برای ناصر مهرورز، خواننده‌ی ارزشمند ایران

برخی هنرمندان پتانسیل آن را دارند که خوش بدرخشند و فعالیت خوبی داشته باشند، ولی برخی مشکلات اجازه نمی‌دهند چنین اتفاقی بیافتد. زنده‌یاد ناصر مهرورز از آن دسته خوانندگان خیلی خوب ایران بود که می‌توانست خوش بدرخشد ولی چنین نشد. هرچند در اواخر دهه‌ی 60 کنسرت‌های خوبی برگزار کرد، ولی پس از آن دوره‌ی کوتاه فعالیت‌های خوب هنری‌اش، در زادگاه خود، یعنی همدان، گوشه‌گیر شد و دیگر از او خبری نبود.

مهرورز صدای بسیار خوب و رسایی داشت و از شاگردان بسیار خوب پدرم، نصرالله ناصح‌پور، در آن سال‌های دور بود. وقتی او به کلاس پدر می‌آمد، بنده با علاقه‌ی زیاد به صدایش گوش فرا می‌دادم و لذت می‌بردم.

چند روز پیش از دوست هنرمندم، بهرنگ مجیدی، شنیدم که ایشان متأسفانه در حادثه‌ای ناگوار در کوهنوردی درگذشته است.

درگذشت این خواننده‌ی عزیز شهر باستانی و فرهنگی همدان را به خانواده محترم ایشان و جامعه هنری ایران تسلیت عرض می کنم. یادش گرامی باد

به گزارش ایسنا، ناصر مهرورز از پیشکسوتان حوزه‌ی موسیقی در استان همدان بود. او پس از آن‌که هنگام کوه‌نوردی دچار مشکل و سپس به بیمارستان منتقل شد، روز چهارم اردیبهشت‌ماه درگذشت. مراسم تشییع و تدفین او صبح ششم اردیبهشت‌ماه در «باغ بهشت» همدان انجام شد.

مهرورز متولد سال 1324 بود و از کودکی به آموختن موسیقی علاقه داشت. به همین دلیل نزد استاد آسایش که از هنرمندان قدیمی استان همدان بود، نواختن ویلن را فراگرفت و پس از پایان دوران تحصیل، در آموزش و پرورش به‌عنوان کارشناس امور هنری مشغول به کار شد. این هنرمند همچنین حدود 10 سال نزد استاد ناصرالله ناصح‌پور اصول آواز را فراگرفت و علاقه‌مندان به این هنر نیز در سال‌های بعد نزد او آموزش دیدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131