ادامه سیر صعودی افزایش قیمت بلیت کنسرت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in مقالات بازدید: 741

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ادامه سیر صعودی افزایش قیمت بلیت کنسرت

ادامه سیر صعودی افزایش قیمت بلیت کنسرت

ادامه سیر صعودی افزایش قیمت بلیت کنسرت
ادامه سیر صعودی افزایش قیمت بلیت کنسرت

روزبه نعمت‌اللهی در صدر گران‌ترین کنسرت‌های ایران

 

دفتر موسیقی ارشاد در تعیین قیمت بلیت کنسرت‌ها هیچ نقشی ندارد. خانه موسیقی نیز به مانند هم‌خانواده ارشادی‌اش توان اجرایی قیمت‌گذاری صحیح و ضابطه‌مند را ندارد و شرکت‌های برگزار کننده کنسرت، در این زمینه حرف اول و آخر را می‌زنند.

 

گروه موسیقیقیمت‌گذاری بلیت‌های کنسرت در ایران از ضابطه خاصی تبعیت نمی‌کند و تهیه کنندگان کنسرت‌ها، به تشخیص خودشان و بدون هیچ ضابطه قانونی،‌ قیمت بلیت کنسرت‌ها را بالا و پایین می‌کنند. به دلیل اتخاذ برخی سیاست‌های اشتباه، موسیقی رفته رفته به سمت مجلل شدن نیل پیدا کرده و جمعی از علاقه مندان به موسیقی که درآمد بالایی ندارند، عملا از حضور در کنسرت‌ها محروم هستند و متاسفانه صندلی‌های سالن اجرای موسیقی کم کم دارد مخاطبانی خاص با استطاعت مالی بالا پیدا می‌کند.

 

نرخ بلیت کنسرت در سال 94

 

بلیت‌های کنسرت‌های موسیقی  در سال گذشته معمولا از 40 تا 120 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شدند. اما بلیت کنسرت روزبه نعمت‌الهی از 40 تا 180 هزار تومان قیمت گذاری و به فروش رسید تا این خواننده لقب گرانترین کنسرت ایران را به خود اختصاص دهد.

 

 همچنین سال گذشته بلیت‌های اجراهای ارکسترهای دولتی «سمفونیک تهران» و «موسیقی ملی ایران» از 45 تا ۱۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شدند. به این ترتیب این ارکستر‌ها در جایگاه دوم گران‌ترین اجراهای موسیقی کشور قرار گرفتند.  همچنین در کنار این ارکسترها که توسط معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره می‌شود، کنسرت «تهمورس و ما» که طی روزهای اول و دوم شهریور ماه در تالار وحدت برگزار شد با سقف بلیت 150 هزار تومان، قرار گرفت.

 

رتبه سوم گران‌ترین کنسرت کشور با سقف بلیت 130 هزار تومان به گروه «دنگ شو» اختصاص یافت. این گروه در روز دوم شهریور و در دوسانس در برج میلاد روی صحنه رفت. کنسرت حافظ ناطری که به همراهی شهرام ناظری در تالاز وزارت کشور برگزار شد نیز با سقف بلیت 130 هزار تومان نیز در جایگاه سوم قرار گرفت.

 

گران‌ترین کنسرت‌های سال 94 بر اساس سقف تعیین شده قیمت بلیت:

 

یک. کنسرت روزبه نعمت‌الهی سقف قیمت بلیت: 180 هزار تومان

 

دو. تمامی اجراهای ارکستر سمفونیک و ملی/ کنسرت «تهمورس و ما» سقف قیمت بلیت: 150 هزار تومان

 

سه. کنسرت شهرام و حافظ ناظری / کنسرت دنگ شو سقف قیمت بلیت: 130 هزار تومان

 

نرخ بلیت کنسرت در سال 94

 

اما متوسط قیمت بلیت در سال جدید رشدی حدودا 10 درصدی داشته است و میانگین قیمت بلیت کنسرت‌های امسال از 40 تا 130 هزار تومان است. در میان کنسرت‌های پر شمار این روزها، دوباره نام روزبه نعمت‌اللهی به عنوان گران‌ترین اجرای موسیقی در صدر قرار گرفته است. بعد از نعمت‌اللهی، حمید عسگری ، بهنام صفوی، حمید حامی و بابک جهانبخش با سقف بلیت 140 هزار تومان در جایگاه بعدی گران‌ترین کنسرت حال حاضر ایران قرار می‌گیرند. اما دیگر اجراهای موسیقی پاپ نیز تا سقف 130 هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

 

گران‌ترین کنسرت‌های سال 95 بر اساس سقف تعیین شده قیمت بلیت:

 

یک. کنسرت روزبه نعمت‌اللهی سقف قیمت بلیت: 180 هزار تومان

 

دو. کنسرت حمید عسگری، بهنام صفوی، حمید حامی و بابک جهانبخش سقف قیمت بلیت: 140 هزار تومان

 

سه. کنسرت رضا یزدانی، محمد علیزاده، فریدون آسرایی، زانیار خسروی، مهدی یراحی، دنگ شو، میثم ابراهیمی، بنیامین بهادری و امید حاجیلی سقف قیمت بلیت: 130 هزار تومان

 

بر اساس این گزارش دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تعیین قیمت‌گذاری بلیت کنسرت‌ها هیچ نقشی ندارد. خانه موسیقی نیز به مانند هم‌خانواده ارشادی‌اش توان اجرایی قیمت‌گذاری صحیح و ضابطه‌مند بلیت‌های کنسرت را ندارد و شرکت‌های برگزار کننده کنسرت، در این زمینه حرف اول و آخر را می‌زنند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131