ریک آلبوم اولی دیگر هم در تالار وحدت اجرا می‌کند!/ ادامه روند چوب حراج زدن به تالار ملی کشور

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in مقالات بازدید: 728

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ریک آلبوم اولی دیگر هم در تالار وحدت اجرا می‌کند!/ ادامه روند چوب حراج زدن به تالار ملی کشور

یک آلبوم اولی دیگر هم در تالار وحدت اجرا می‌کند!/ ادامه روند چوب حراج زدن به تالار ملی کشور

ریک آلبوم اولی دیگر هم در تالار وحدت اجرا می‌کند!/ ادامه روند چوب حراج زدن به تالار ملی کشور
یک آلبوم اولی دیگر هم در تالار وحدت اجرا می‌کند!/ ادامه روند چوب حراج زدن به تالار ملی کشور

گروه موسیقی دال که اردیبهشت ماه امسال اولین ‌آلبوم خود را منتشر کرد، روز 27 اردیبهشت ماه در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌رود!

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس،‌ گروه موسیقی دال با حضور امین هدایتی (خواننده)، غزل مهدوی (ترانه‌سرا) میلاد سعدی و یزدان بهمنی (سازهای کوبه‌ای) به سرپرستی شایان شکرآبی(آهنگساز و پیانو) در سال 92 تشکیل شد و اوایل سال 93 نخستین قطعه خود به نام «آوازم را می‌رقصیدی» را منتشر کردند.

در سالیان گذشته شرط اجرا در تالار وحدت دارا بودن درجه الف هنری بود که دفتر موسیقی به هنرمندان و گروه‌ها اعطا می‌کرد. اما به واسطه تصمیم مسولان معاونت هنری و بنیاد رودکی  طی این دوران گروه‌هایی در تالار وحدت اجرا کرده و می‌کنند که دو سال هم از عمر هنری‌شان نمی‌گذرد.

با رویکرد تازه بنیاد رودکی، تالار وحدت محل جولان و عرض اندام هنرمندان گمنام و دست‌چندمی است که حاضرند برای پرکردن رزومه و اجرا گذاشتن در تالار وحدت هزینه‌های چند ده میلیونی کنند. تالار وحدت دورانی را تجربه می‌کند که معیار سنجش هنرمندان برای اجرا در آن تنها و تنها اسکناس است و بس.

از طرفی حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری این هفته و در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه هنرمندان و گروه‌های موسیقی برای اجرا در تالار وحدت نیازمند مدرک درجه الف هنری هستند یا خیر؟  آیا معیاری برای اجرا در این تالار وجود دارد یا خیر؟ ابراز داشت: «برگزاری هر مراسمی در تالار وحدت امکان‌پذیر نیست. چون تالار وحدت جزو تالارهای ملی و اززشمند است و برنامه های فاخر در ان اجرا می شود. تالار وحدت اختصاص به هر برنامه فرهنگی و هنری در مراتب نازل را ندارد. بلکه سعی شده اجرای برنامه هایی با درجات فاخر داشته باشد این محدودیتها از گذشته بوده و اعمال می شود بنابراین به برنامه های فاخر و ملی اختصاص یافته است

اما اجراهایی که طی این روزها در تالار وحدت روی صحنه می‌رود با سخنان سخنگوی وزارت ارشاد مغایرت دارد. اجرای گروه‌هایی چون «آیهان»، «دومان»، «تامای»، «گونای» و ... نشان داده است که روال سابق دارا بودن «درجه الف هنری» دیگر پابرجا نیست و محک سنجش گروه‌ها، جیبشان است!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131