برای حفظ خانه استاد نایب اسدالله اقدام می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in مقالات بازدید: 558

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برای حفظ خانه استاد نایب اسدالله اقدام می‌شود

برای حفظ خانه استاد نایب اسدالله اقدام می‌شود

برای حفظ خانه استاد نایب اسدالله اقدام می‌شود
برای حفظ خانه استاد نایب اسدالله اقدام می‌شود

ویژه‌برنامه‌ «دو یار یاور» با عنوان مراسم نکوداشت دو استاد نوازنده نی با حضور شهردار اصفهان و هنرمندان اصفهانی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منوچهر شیخ صراف - نوازنده نی - گفت: در اصفهان، شخصیت‌های بزرگ زیادی زندگی می‌کردند که این سبب شده است، اصفهان به شهری متمایز نسبت به دیگر شهرها تبدیل شود.

او ادامه داد: با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان قرار شد که در قبرستان تخت فولاد اصفهان، مقبره هنرمندان با دیگران تفاوت داشته باشد و خوشحالیم که چنین اتفاقی افتاد و سنگ مقبره هنرمندان حدود ۵۰ سانتی‌متر بالاتر از دیگر مقبره‌ها آمد.

وی با بیان خاطره‌ای از استاد تاج اصفهانی، گفت: یک روز قبل از فوت استاد تاج اصفهانی، من افتخار داشتم که آخرین آواز ایشان را همراهی کنم. ایشان در آن روز، ابوعطا و دشتی خواند.

احمد هنرمند - نوازنده - نیز در این مراسم به بیان دغدغه‌های هنرمندان اصفهان پرداخت.

او در بخشی از سخنانش با اشاره به وضعیت خانه استاد نایب اسدالله در نزدیکی خیابان چهارباغ خواجو، گفت: من از شهردار تقاضا دارم که بازدیدی از خانه این استاد گران‌قدر که در نوازندگی نی بسیار ابتکار داشت، داشته باشد. استاد نایب اسدالله هنرمند بزرگی بود که باید از ایشان یاد کرد و خانه او را به موزه‌ای هنری یا مکانی برای فعالیت هنرمندان تبدیل کرد.

شهردار اصفهان نیز در مراسم نکوداشت این دو استاد موسیقی، با اشاره به درخواست مطرح شده از سوی احمد هنرمند، اظهار کرد: این هفته بازدیدی از خانه استاد نایب اسدالله انجام می‌شود و این خانه به تملک شهرداری درمی‌آید تا بتوانیم قدم مثبتی در حوزه هنر و نی‌نوازی در اصفهان برداریم.

 
مهدی جمالی‌نژاد افزود: هدف ما حمایت از هنر و هنرمندان است و در ماه‌های آینده، اقدامات مثبتی برای احیای هنرهای مختلف در اصفهان انجام می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131