تالار وحدت به شرکت خودروسازی رسید!

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in مقالات بازدید: 599

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تالار وحدت به شرکت خودروسازی رسید! / رونمایی ماشین در تالار مفاخر ملی+تصاویر

تالار وحدت به شرکت خودروسازی رسید! / رونمایی ماشین در تالار مفاخر ملی+تصاویر

تالار وحدت به شرکت خودروسازی رسید! / رونمایی ماشین در تالار مفاخر ملی+تصاویر
تالار وحدت به شرکت خودروسازی رسید! / رونمایی ماشین در تالار مفاخر ملی+تصاویر

در حالی که طی چند ماه گذشته تالار وحدت در اختیار گروه‌های گمنام و دسته چندم قرار گرفت، بنیاد رودکی در اقدامی عجیب این تالار را به یک شرکت خودروسازی برای برگزاری مراسم رونمایی اجاره داده است!

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، تالار وحدت هم اکنون مشغول آماده‌سازی مراسم رونمایی از خودروهایی جدید یک شرکت خودروسازی است! این اتفاق در حالی می‌افتد که پیش از این با حضور مدیریت جدید در تالار رودکی گروه‌هایی گمنامی چون «دومان»، «آیهان»، «تامای»، «گونای» و ... نیز در این تالار روی صحنه رفته‌اند.

«رنو تلیسمان» جدیدترین محصول رنو فرانسه قرار است در مراسمی با حضور مدیران عامل رنو در ایران و نگین خودرو، و دست اندرکاران صنعت و بازار خودرو کشور در تالار وحدت تهران رونمایی و معرفی شود!

 

طی مدت اخیر کم نبودند گروه‌ها و هنرمندانی که تمام اعتبار مورد نظرشان برای اجرا در تالار وحدت را با پول بدست آورده‌اند. مسولان تالار وحدت برای هر سانس مبلغ 9 میلیون تومان از گروه‌ها دریافت می‌کنند. شاید به خاطر همین هم باشد که تقریبا هر روز در این محل شاهد اجراهای متعدد هستیم. سانس فوق‌العاده یازده شب هم شاهکاری دیگر از مسولان تالار وحدت و مدیر جدید بنیاد رودکی است که چندی پیش به گروه کولی های اسپانیا اختصاص یافت!

این روزها نه تنها چاره‌ای برای بازسازی تالار وحدت اندیشه نمی‌شود که مسولان مربوطه با بهره‌برداری‌های ناصحیح و با کارکشی‌های بیش از حد از مجموعه فرسوده تالار وحدت، رفته رفته این مکان را به مخروبه‌ تبدیل می‌کنند . با این رویکرد صرف تجاری به تالار پنجاه ساله وحدت، رفته رفته باید شاهد نابودی مهمترین سالن موسیقی کشور باشیم. رویکرد اقتصادی که حتی به لابی و محوطه اطراف تالار هم رحم نمی‌کند. تاسیس کافه‌ها در اطراف محوطه تالار وحدت و برگزاری نمایشگاه‌های فروش ساز در لابی تالار نمونه‌هایی دیگری از رزومه درخشان مسولان این مجموعه است. اجاره سالن به یک شرکت خودروساز نیز آخرین شاهکار مدیریت جدید بنیاد رودکی است.

ای کاش تمهیدی اندیشیده می‌شد که مکان‌های تاریخی و ارجمند تبدیل به کنام‌های تجار وامانده از حرفه‌ خویش نشوند و فخر موسیقی یک ملت بازیچه‌ جیب و گیشه و فردای بی‌سرانجام تالار وحدت نشود.

نوع برخورد مسولان با تالار وحدت یک هشدار جدی را به اهالی هنر و رسانه می‌دهد، همه ما باید بترسیم که از گنجینه موسیقی کشور که روزگاری محل آمد و شد بزرگان هنر این سرزمین بوده، ویرانه‌ای بر جای بماند که نمونه بارز آن تالار شرقی کنار تالار وحدت است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131