اخلاق در موسیقی، بسیار مهم و قابل توجه

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in مقالات بازدید: 397

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اخلاق در موسیقی، بسیار مهم و قابل توجه

مدیر سایت: موسیقی در کشورمان راه بسیار دشواری را طی می کند. اساتید موسیقی کشورمان با سختی های بسیاری که پیش رویشان است، همواره تلاشی خستگی ناپذیر از خود نشان می دهند. تعدادی از این اساتید که چه در گذشته و چه حال، از نامداران و نام آوران موسیقی ایران در دنیا بودند توانستند راه گشای بسیاری از مشکلات در موسیقی باشند. یکی از این عزیزان استاد ابراهیم قنبری مهر است. کسی که ساخته هایش، ابتکاراتش همه و همه ناشی از تسلط کامل وی به کارش است و هیچگاه علم را در کارش نمی توان نادیده گرفت.

یکی از مفیدترین ابزاری که برای موسیقی و سازهای زهی از این استاد عرضه شده است، سیم تاب نام دارد. وسیله ای که باعث شده تا دیگر برای تاباندن سیم های سازهایی مثل تار و سه تار و سنتور و ... به انگشت و تشتک نوشابه و سکه و ... متوسل نشویم. این وسیله برای هنرجویانی که موسیقی و ساز را تازه آغاز کرده اند بسیار مفید است. متاسفانه دیده شده که عده ای سود جو و فرصت طلب با کپی برداری از این وسیله و مونتاژ آن در سطحی وسیع، در حال از بین بردن زحمت این پیر موسیقی کشورمان هستند. سیم تاب استاد قنبری مهر به ثبت رسمی رسیده ایت و از لحاظ حقوقی و قانونی شامل فانون کپی رایت می شود. ولی می دانیم که پیگیری از این راه زمان بسیاری می طلبد. بدین منظور، لازم است ما و شما عزیزان هنرجوی موسیقی، اساتید موسیقی، فروشندگان لوازم موسیقی و دوستانی که در پخش این لوازم هستند، به منظور مبارزه با این عادت زشت و ناپسند از توزیع و همچنین خریداری کپی شده این وسیله خودداری کنیم تا بتوانیم حداقل در یک جا همبستگی خود را نشان دهیم.

از مشخصات ظاهری نمونه تقلبی این وسیله اطلاعات دقیقی نداریم. از دوستان و همکاران استاد قنبری مهر خواهشنمدیم برای اطلاع دقیق دوستان نمونه اصل و کپی را مقاسیه کرده و از لحاظ شکل ظاهری اختلافات قابل تشخیص آن را برای ما بفرستند تا در سایت درج کنیم.

با سپاس از شما دوستان و اهالی با وجدان و یکدل موسیقی کشورمان، ایران.

چهارم تیرماه هشتاد و سه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131