علی قمصری با دو خواننده آفریقایی و اسپانیایی به صحنه می‌رود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1226

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی قمصری با دو خواننده آفریقایی و اسپانیایی به صحنه می‌رود

موسیقی هنری ایران: علی قمصری بعداز اجرای موسیقی با گروه حصار به خوانندگی همایون شجریان، خود را برای اجرای موسیقی در کشور کانادا آماده می‌کند. این کنسرت با دو خواننده آفریقایی و اسپانیایی روز ۱۸ دسامبر اجرا می‌شود.

علی قمصری، آهنگساز و نوازنده تار، با اعلام این خبر به ایلنا، گفت: در این کنسرت از اشتراکات موسیقی موسیقی ایرانی و فلامینگو برای سه بخش استفاده می‌شود.

وی افزود: در اجرای ونکوور که در ریستال‌هال دانشگاه یوبی سی برگزار می‌شود؛ با دو خواننده از کشورهای اسپانیا و آفریقا به صحنه خواهم رفت.

این آهنگساز درباره‌ی فضای موسیقی این کنسرت گفت: باتوجه به فرصت کمی که ما برای تمرین داریم، سعی داریم که در بخش اول از موسیقی ایران و در بخش دوم از موسیقی فلامینگو استفاده کنیم. همچنین در بخش سوم تلفیقی نرم که به صورت بداهه‌نوازی است از موسیقی این دو کشور اجرا خواهد شد.

قمصری ادامه داد: همچنین برای این برنامه، اشتراکات دستگاه موسیقی همایون همراه به ترکیب از دستگاه موسیقی سل آرس توسط نوازنده‌ها اجرا می‌شود.

این نوازنده تار گفت: در این کنسرت یک روز که با بلیت فروشی همراه است؛ یک نوازنده گیتار از کاناد، یک نوازنده طبلا از هندوستان و یک نوازنده سه تار که که مقیم کانادا است،‌ مرا همراهی می‌کند.

هفدهم آذر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131