آزمون نوازندگی ارکستر سمفونیک تهران برگزار شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 613

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آزمون نوازندگی ارکستر سمفونیک تهران برگزار شد

موسیقی هنری ایران: آزمون نوازندگی ارکستر سمفونیک تهران با حضور و نظارت اساتید موسیقی کلاسیک جهان، امیل تاباکوف رهبر ارکستر و دالیبور کاروای ویلنیست در تالار وحدت برگزار شد.

 

ارکستر سمفونیک تهران به مدیریت هنری علی رهبری و با حضور و نظارت اساتید موسیقی کلاسیک جهان، امیل تاباکوف رهبر ارکستر و دالیبور کاروای ویلنیست؛ آزمون نوازندگی ارکستر سمفونیک تهران را در تالار وحدت برگزار کرد.

علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران درباره آزمون نوازندگی ارکستر سمفونیک تهران گفت: از زمانی که من به عنوان مدیر هنری در ارکستر سمفونیک تهران حضور دارم دو اتفاق در ایران افتاده که واقعا فکر آن را نمی کردم و برای من باعث افتخار است. آن هم این است که ما امروز 170 آهنگساز ایرانی پیدا کرده ایم، آن هم در مملکتی که چند نفر که با هم رفیق بودند را همه می شناختند.

وی ادامه داد: الان می خواستیم صرفا ببینیم که حداکثر می توانیم 70 نفر نوازنده را جذب ارکستر سمفونیک تهران کنیم، حال امروز می بینیم که حدود 100 نفر آمده اند و در این میان استعدادهایی را کشف کرده ایم که اصلا ندیده بودیم. بسیار خوشبختم که اعلام کنم تا همین الان چندین چهره تازه و جوان تست داده اند نظر ما را به خود جلب کرده اند.

رهبری تصریح کرد: بزرگترین اشکالی که مملکت ما در هنر خصوصا در موسیقی داشت این بود که موسیقی برای چند نفر بیشتر نبود و جلوی جوان ها خوب گرفته شده بود و اگر هم کاری برای جوان ها شده بود بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و اساسی نبوده است.

وی در پایان گفت: من معتقدم باید پست های مهم و کارهای مهم را به جوان ها سپرد. آزمونی که الان انجام شده می بایست برای مهر انجام می شد ولی خوشبختانه الان موفق شدیم این کار را با کیفیت انجام دهیم و فکر می کنم الان ارکستر سمفونیک تهران با افرادی تازه نفس و با یک هیئت داوری بین المللی قضاوت شده است و هیچ کس در هیئت داوری نبوده که با نوازنده ها رابطه داشته باشد که این نکته در ایران بسیار مهم است و جا دارد اعلام کنم همه چیز حرفه ای قضاوت شده و از فروردین ماه ارکستر جدید سمفونیک تهران با قرارداد تازه ای کار خود را شروع می کند.

بیست و یکم بهمن نود و چهار