اردوان کامکار: شرایط دست چپم رو به بهبود است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1049

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اردوان کامکار: شرایط دست چپم رو به بهبود است

اردوان کامکار: شرایط دست چپم رو به بهبود است
اردوان کامکار: شرایط دست چپم رو به بهبود است

موسیقی هنری ایران: نوازنده و آهنگساز صاحب سبک موسیقی ایرانی از بهبود شرایط جسمانی و بازگشت به حوزه آموزش به علاقه‌مندان سنتورنوازی سخن گفت.

اردوان کامکار که چندی پیش با وجود مشکل از ناحیه دست چپ کنسرت پر مخاطبی را در چارچوب جشنواره موسیقی فجر اجرا کرد به خبرنگار مهر گفت: به دلیل مشکلی که در کنسرت تکنوازی ام برای دست چپم به وجود آمد نتوانستم آن طور که دلم می خواهد برنامه خوبی را تقدیم علاقه مندان کنم، اما خوشبختانه هم اکنون وضعیت خوبی دارم و مشکل دستم تا حد زیادی مرتفع شده است.

وی ادامه داد: در جشنواره موسیقی فجر امسال تراکم کاری من بالا بود و به همین دلیل تا حد زیادی از دغدغه و علاقه اصلی ام که آموزش است دور شده بودم، اما حالا که جشنواره به پایان رسیده چند روزی است که به آموزشگاه می‌روم و تدریس را آغاز کرده ام ضمن اینکه در هفته یک بار هم افتخار دارم در حوزه دانشگاه فعالیت هایی را انجام دهم که این محیط برایم لذت بخش و جذاب است.

این نوازنده صاحب نام سنتور با اشاره به تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود گفت: چندی قبل قرار بود آلبومی با همراهی ساز سنتور و سازهای کوبه‌ای با همکاری یک خواننده مطرح منتشر کنم اما به دلیل اینکه این خواننده وارد تولید یک سری کارهایی شده که در سطح کیفی آثار قبلی وی نیست از انتشار آن آلبوم در قالب قبلی پشیمان شدم و تصمیم گرفتم آلبوم را بدون خواننده منتشر کنم. اتفاقا در همان مراسم اختتامیه جشنواره موسیقی فجر با همایون نصیری ملاقاتی داشتم و بنا بر این شد که هر چه زودتر کارهای نهایی آلبوم را بدون خواننده انجام داده و آن را در بازار موسیقی منتشر کنیم.

چهارم اسفند نود و چهار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131