علی قمصری: تضاد فریبنده‌ى تیتر بیانیه‌ى خانه‌ موسیقى را دیدیم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 854

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی قمصری: تضاد فریبنده‌ى تیتر بیانیه‌ى خانه‌ موسیقى را دیدیم

علی قمصری: تضاد فریبنده‌ى تیتر بیانیه‌ى خانه‌ موسیقى را دیدیم
علی قمصری: تضاد فریبنده‌ى تیتر بیانیه‌ى خانه‌ موسیقى را دیدیم

موسیقی هنری ایران: قمصری می‌گوید: همه‌ى ما تضاد فریبنده‌ى تیتر بیانیه‌ى خانه‌ى موسیقى (خانه‌ى موسیقى از منتقدینش شکایت نمى‌کند) با محتوایش را دیدیم. تمام عوامفریبى‌هاى خانه‌ى موسیقى شبیه همین تضاد نوشته‌اش است.

به گزارش ایلنا؛ علی قمصری در حاشیه انتشار لیست 500 نفره خانه موسیقی؛ متنی را به شرح زیر منتشر کرد:

«گذشته از موضوع و محتواى بیانیه‌ى منتقدین خانه موسیقی، از یک نکته بسیار شادم. این اولین همراهى سراسرى جامعه‌ى موسیقى در مورد یک موضوع مشترک است؛ که فارغ از تفاوت سلیقه‌ها، حقى مشترک را فریاد مى‌زنند. همانطور که سازهاى مختلف، قسمتى از یک قطعه‌ى تنظیم شده را کاملا تکصدایى اجرا مى‌کنند و این تکصدایى از قدرت، شجاعت و حق انتخاب نتیجه مى‌شود نه ناچارى.

چه چیزى مى‌تواند نام هنرمندانى چون حسین علیزاده، کیهان کلهر، مجید کیانى، داریوش طلایى، مختاباد، فردین خلعتبرى، بهزاد عبدى، بردیا کیارس، پیروز ارجمند، على بهرامى فرد، محسن شریفیان، حسین علیشاپور، على صمدپور، کیاوش صاحب نسق، محمدرضا ابراهیمى، هوشنگ جاوید، رضا دربندى و امیرعباس ستایشگر و ٥٠٠ هنرمند دیگر را کنار هم قرار دهد. این نام‌ها اعضاى ارکسترى هستند که فارغ از قابلیت‌هاى متفاوت سازشان، ملودى آزادگى را هم صدا اجرا مى‌کنند.

همه‌ى ما تضاد فریبنده‌ى تیتر بیانیه‌ى خانه‌ى موسیقى (خانه‌ى موسیقى از منتقدینش شکایت نمى‌کند) با محتوایش را دیدیم. تمام عوامفریبى‌هاى خانه‌ى موسیقى شبیه همین تضاد نوشته‌اش است. مشکل اینجاست که جامعه امروز هوشمندتر از سابق شده و این مارپیچ‌هاى رفتارى بیشتر از آنها سلب اعتماد مى‌کند.

شاید روزى که با اعلام جمله‌ى «من ساسان فاطمى هستم»، اعتراضم را اعلام کردم خیلى‌ها مرا از عاقبت این کمپین ترساندند. جمعیت کسانى که ساسان فاطمى هستند، هر روز بیشتر و بیشتر مى‌شود تا این اصل را ثابت کند: «براى جابه‌جا شدن با باد، ابتدا باید سبک شوى و بپذیرى که انتخاب مقصد با تو نیست

پنجم اسفند نود و چهار