رضا کروریان آهنگسازان الکترونیک را گردهم می‌آورد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1066

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رضا کروریان آهنگسازان الکترونیک را گردهم می‌آورد

رضا کروریان آهنگسازان الکترونیک را گردهم می‌آورد
رضا کروریان آهنگسازان الکترونیک را گردهم می‌آورد

 

موسیقی هنری ایران: مسابقه آهنگسازی الکترو آکوستیک «رضا کروریان» که قرار است شهریورماه سال آینده برگزار شود‌، مهلت ارسال آثار شرکت‌کنندگان را تمدید کرد.

 

مدیر هنری گروه موسیقی «یارآوا» که در نخستین دوره این مسابقه نقش دارد، به خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا توضیح داد: ما یک بازه‌ی زمانی سه‌ ماهه از زمان اعلام فراخوان تا پایان مهلت ارسال آثار برای آهنگسازان در نظر گرفته بودیم که به‌دلیل درخواست متقاضیان شرکت در مسابقه برای اختصاص زمان بیشتر، حدود 20 روز به این مهلت اضافه شد.

 

مهدی جلالی ادامه داد: علاقه‌مندان برای حضور در این مسابقه تا یکم فروردین‌ماه 95 فرصت دارند، آثارشان را ارسال کنند.

 

این هنرمند که پیش از این، 12 اسفندماه را پایان مهلت ارسال آثار اعلام کرده بود، در این‌باره توضیح داد: 12 اسفندماه روز پر کشیدن رضا کروریان است. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم آخرین مهلت مسابقه را همزمان با تاریخ درگذشت او در نظر بگیریم. از سال آینده، با برنامه‌ریزی دقیق‌تری مسابقه را برگزار خواهیم کرد و ابتدا و انتهای مهلت ارسال آثار را روز تولد و درگذشت او در نظر خواهیم گرفت.

 

او اظهار کرد: هیأت‌ داوران این جشنواره که در کشور آلمان مستقرند، از هفته‌ی آخر اسفندماه، کار بررسی آثار را آغاز می‌کنند و طبق قرار قبلی، اسامی نفرات برگزیده ابتدای اردیبهشت سال 95 اعلام خواهد شد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که دلیل تمدید مهلت ارسال آثار، استقبال بیش از حد است یا مطلع نشدن شرکت‌کنندگان، گفت: فکر می‌کنم به‌دلیل نوع تبلیغات، خیلی از علاقه‌مندان متوجه برگزاری این رویداد نشده‌اند و افرادی هم که به شرکت در مسابقه تمایل دارند، به ما اعلام کردند که فرصت اعلام‌شده برای‌شان کم است. به همین دلیل، تصمیم به تمدید گرفتیم.

 

این هنرمند بیان کرد: تا کنون 20 اثر به‌دست ما رسیده و تا آنجا که من اطلاع دارم، کیفیت آثار گرفته‌شده خوب بوده است.

 

او درباره‌ی نحوه‌ی اهدای جوایز این مسابقه به برگزیدگان نیز توضیح داد: آثار منتخب در کنسرتی از قطعات موسیقی الکترونیک در نیمه‌ی دوم تابستان 95 همراه رونمایی از آلبوم منتشرشده از این آثار توسط نشر «موسیقی معاصر» با اهدای لوح و تندیس رضا کروریان که توسط جمشید مرادیان طراحی و ساخته شده است، داده خواهد شد. علاوه بر انتشار آثار و اهدای لوح و تندیس، جوایز نفرات اول تا سوم به ترتیب یک میلیون تومان‌، 800هزار تومان و 600هزار تومان خواهد بود. به علاوه، آثار هفت هنرمند برگزیده مورد حمایت قرار می‌گیرد و منتشر خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا،‌ این مسابقه گرامی‌داشت آهنگساز نوگرای ایرانی، رضا کروریان است که هر سال توسط گروه موسیقی «یارآوا» و با همکاری نشر «موسیقی معاصر» برگزار خواهد شد. رضا کروریان تنها هنرمندی بود که صرفا در زمینه‌ی موسیقی الکترونیک فعالیت می‌کرد و دو اثری که از او باقی مانده، فقط در زمینه‌ی موسیقی الکترونیک است.

 

یازدهم اسفند نود و چهار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131