رضا کروریان آهنگسازان الکترونیک را گردهم می‌آورد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1067

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رضا کروریان آهنگسازان الکترونیک را گردهم می‌آورد

رضا کروریان آهنگسازان الکترونیک را گردهم می‌آورد
رضا کروریان آهنگسازان الکترونیک را گردهم می‌آورد

 

موسیقی هنری ایران: مسابقه آهنگسازی الکترو آکوستیک «رضا کروریان» که قرار است شهریورماه سال آینده برگزار شود‌، مهلت ارسال آثار شرکت‌کنندگان را تمدید کرد.

 

مدیر هنری گروه موسیقی «یارآوا» که در نخستین دوره این مسابقه نقش دارد، به خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا توضیح داد: ما یک بازه‌ی زمانی سه‌ ماهه از زمان اعلام فراخوان تا پایان مهلت ارسال آثار برای آهنگسازان در نظر گرفته بودیم که به‌دلیل درخواست متقاضیان شرکت در مسابقه برای اختصاص زمان بیشتر، حدود 20 روز به این مهلت اضافه شد.

 

مهدی جلالی ادامه داد: علاقه‌مندان برای حضور در این مسابقه تا یکم فروردین‌ماه 95 فرصت دارند، آثارشان را ارسال کنند.

 

این هنرمند که پیش از این، 12 اسفندماه را پایان مهلت ارسال آثار اعلام کرده بود، در این‌باره توضیح داد: 12 اسفندماه روز پر کشیدن رضا کروریان است. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم آخرین مهلت مسابقه را همزمان با تاریخ درگذشت او در نظر بگیریم. از سال آینده، با برنامه‌ریزی دقیق‌تری مسابقه را برگزار خواهیم کرد و ابتدا و انتهای مهلت ارسال آثار را روز تولد و درگذشت او در نظر خواهیم گرفت.

 

او اظهار کرد: هیأت‌ داوران این جشنواره که در کشور آلمان مستقرند، از هفته‌ی آخر اسفندماه، کار بررسی آثار را آغاز می‌کنند و طبق قرار قبلی، اسامی نفرات برگزیده ابتدای اردیبهشت سال 95 اعلام خواهد شد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که دلیل تمدید مهلت ارسال آثار، استقبال بیش از حد است یا مطلع نشدن شرکت‌کنندگان، گفت: فکر می‌کنم به‌دلیل نوع تبلیغات، خیلی از علاقه‌مندان متوجه برگزاری این رویداد نشده‌اند و افرادی هم که به شرکت در مسابقه تمایل دارند، به ما اعلام کردند که فرصت اعلام‌شده برای‌شان کم است. به همین دلیل، تصمیم به تمدید گرفتیم.

 

این هنرمند بیان کرد: تا کنون 20 اثر به‌دست ما رسیده و تا آنجا که من اطلاع دارم، کیفیت آثار گرفته‌شده خوب بوده است.

 

او درباره‌ی نحوه‌ی اهدای جوایز این مسابقه به برگزیدگان نیز توضیح داد: آثار منتخب در کنسرتی از قطعات موسیقی الکترونیک در نیمه‌ی دوم تابستان 95 همراه رونمایی از آلبوم منتشرشده از این آثار توسط نشر «موسیقی معاصر» با اهدای لوح و تندیس رضا کروریان که توسط جمشید مرادیان طراحی و ساخته شده است، داده خواهد شد. علاوه بر انتشار آثار و اهدای لوح و تندیس، جوایز نفرات اول تا سوم به ترتیب یک میلیون تومان‌، 800هزار تومان و 600هزار تومان خواهد بود. به علاوه، آثار هفت هنرمند برگزیده مورد حمایت قرار می‌گیرد و منتشر خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا،‌ این مسابقه گرامی‌داشت آهنگساز نوگرای ایرانی، رضا کروریان است که هر سال توسط گروه موسیقی «یارآوا» و با همکاری نشر «موسیقی معاصر» برگزار خواهد شد. رضا کروریان تنها هنرمندی بود که صرفا در زمینه‌ی موسیقی الکترونیک فعالیت می‌کرد و دو اثری که از او باقی مانده، فقط در زمینه‌ی موسیقی الکترونیک است.

 

یازدهم اسفند نود و چهار