هفتاد میلیارد تومان گردش مالی ایران‌کنسرت در سال گذشته

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1036

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هفتاد  میلیارد تومان گردش مالی ایران‌کنسرت در سال گذشته

هفتاد میلیارد تومان گردش مالی ایران‌کنسرت در سال گذشته
هفتاد میلیارد تومان گردش مالی ایران‌کنسرت در سال گذشته

احتمال رشد 15 درصدی در سال جاری

 

موسیقی هنری ایران: در سال 1393 با صدور 3651 مجوز اجرای صحنه‌ای، درآمد حاصل از فروش کنسرت، آن هم تنها به صورت فروش اینترنتی و از طریق وبسایت ایران کنسرت 70 میلیارد تومان معادل 20 میلیون دلار بوده است.

 

 

 

در سال 1393 با صدور 3651 مجوز اجرای صحنه‌ای، درآمد حاصل از فروش کنسرت، آن هم تنها به صورت فروش اینترنتی و از طریق وبسایت ایران کنسرت 70 میلیارد تومان معادل 20 میلیون دلار بوده است.

 

در 6 ماهه نخست سال جاری نیز گردش مالی حاصل از فروش بلیت کنسرت به 40 میلیارد تومان معادل 11/42 میلیون دلار رسیده است.

 

این درحالی است که در سال 1388 در مجموع فقط 255 مجوز اجرای صحنه‌ای برای اجرا در سال‌های با ظرفیت 500 نفر از طرف دفتر موسیقی صادر شده است که بر اساس اطلاعات منتشر شده ذیل برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، این عدد در مقایسه با سال 93 و شش ماهه نخست سال 94 رشد چشمگیری را در سال‌های اخیر نشان می‌دهد.

 

در ایران تنها 59 سالن کنسرت وجود دارد که از این تعداد در نهایت 5 سالن با میانگین ظرفیت 1200 نفر به عنوان بیشترین سالن‌های مورد تقاضای کنسرت گذاران بوده است که اغلب این سالن‌ها نیز در شهر تهران است و از میان تنها 3 سالن با استاندارهای بین‌المللی مطابقت دارد که در قیاس با نمونه‌های سایر کشورها و یا شاخص‌های جمعیتی مشابه، فاصله زیادی را در این بخش شاهد هستیم.

 

با توجه به این که میزان فروش شش ماهه نخست امسال به عدد 40 میلیارد تومان رسیده است، پیش بینی می‌شود رقم فروش بلیت از طریق سامانه‌های اینترنتی نسبت به سال گذشته با افزایشی 15 درصدی روبه‌رو باشد.

 

یازدهم اسفند نود و چهار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131