شایعه‌هایی که سال 94 همراه موسیقی شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1088

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شایعه‌هایی که سال 94 همراه موسیقی شد

شایعه‌هایی که سال 94 همراه موسیقی شد
شایعه‌هایی که سال 94 همراه موسیقی شد

 

موسیقی هنری ایران: سال 94 جزو سال‌های پرفراز و نشیب موسیقی بود و اتفاق‌های تلخ و شیرین زیادی در آن رقم خورد؛ برخی از آن‌ها، از روزهای روشن برای موسیقی خبر می‌دادند و برخی دیگر، کام اهل ساز و آواز را تلخ می‌کردند.

 

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، شایعه همیشه و درباره‌ی خیلی از آدم‌ها و رویدادها وجود دارد. شایعه را همیشه عده‌ای علیه شخص یا عده‌ای دیگر درست نمی‌کنند، گاهی بعضی‌ها دوست دارند، خودشان برای خودشان شایعه درست کنند تا بیشتر سر زبان‌ها بیفتند. حتی گاهی یک مدیر که خودش مسؤولیتی در قبال دیگران دارد، شایعه‌ای درست می‌کند که فعالیت‌هایش به چشم بیاید. اتفاقاتی از این دست در سال 94 کم رخ نداد. شایعه‌هایی که فضا را کدر و کام‌ها را تلخ می‌کرد.

 

این گزارش نگاهی به برخی شایعاتی دارد که در سال 94 همراه موسیقی شدند.

 

 

کمای یک روزه

 

بهنام صفوی - خواننده‌ی موسیقی پاپ - تقریبا از دو سال پیش، بیمار است. یکی از روزهای آذرماه امسال، هواداران این خواننده خبر بدی را شنیدند، مبنی بر این‌که این هنرمند به‌دلیل تداخل دارویی در کماست. این خبر روی خروجی چند خبرگزاری هم قرار گرفت؛ ولی عصر همان روز خبر رسید، خواننده‌ای که صبح در کما بود، از بیمارستان مرخص شد و به خانه‌اش رفت!

 

با این‌که اطرافیان بهنام صفوی خبر به کما رفتن او را به سرعت و با آب‌وتاب در رسانه‌ها منتشر کردند، اما بعد از آن توضیحی ندادند که چرا شخصی که صبح یک روز از سطح هوشیاری برخوردار نیست، عصر همان روز از بیمارستان مرخص می‌شود؟ دیگر این‌که تداخل دارویی چطور شخص را به کما می‌برد؟

 

این شایعه‌ی تلخ در مدت چند ساعت به پایان رسید و با انتشار خبر سلامتی این خواننده‌ی جوان، هوادارانش از نگرانی درآمدند.

 

 

اسلحه‌کشی در کنسرت

 

حافظ ناظری در سال 94 درگیر برگزاری تور کنسرت‌هایش در شهرستان‌ها بود که یکی از اجراهایش، حاشیه‌دار شد؛ پس از برگزاری کنسرتی در کرمان، تعدادی از سایت‌های محلی این استان نوشتند: «در کنسرت "ناگفته" در سالن امام خمینی (ره) یکی از افراد وابسته به تیم اجرایی کنسرت روی نیروهای حراست سالن اسلحه کشیده است و پس از این‌که نیروهای حراست اقدام به دستگیری او کردند، عده‌ای او را از سالن فراری دادند.»

 

این خبر به سرعت دهان به دهان پیچید تا این‌که دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، اسلحه‌کشی در کنسرت حافظ و شهرام ناظری را کذب دانست و اعلام کرد: چنین موضوعی صحت ندارد و این کنسرت در زمان مقرر و بدون هیچ مشکلی در کمال صحت، سلامت و آرامش برگزار شد.

 

 

کولی‌هایی که پای‌شان به تهران نرسید

 

اردیبهشت‌ماه امسال مدیرکل وقت دفتر موسیقی از حضور گروه «جیپسی‌ کینگز» (پادشاه کولی‌ها) در تهران خبر داد و موضوع حضور این گروه در ایران در رسانه‌های بسیاری چرخید. با این‌که این خبر از همان اول هم شایعه به‌نظر می‌رسید، اما مدیر وقت دفتر موسیقی بر حضور این گروه در تهران تأکید داشت. حتی شخصی هم به‌عنوان مدیر اجرایی، مشغول پرداختن به امور مربوط به برگزاری کنسرت بود؛ اما پس از مدت‌ها مانور خبری روی این موضوع، اعضای این کنسرت اعلام کردند که اداره‌ی اماکن مانع برگزاری این اجرا شده است و شخص مدیر اجرایی هم پس از این موضوع، تلفن شخصی‌اش را خاموش کرد.

 

در نهایت، اعلام شد که گویا اعضای این گروه موسیقی اصلا روح‌شان هم از جریان حضور در ایران خبر نداشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131