تفویض اختیار صدور مجوزها به استان‌ها شکوفایی موسیقی را به‌دنبال دارد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 970

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تفویض اختیار صدور مجوزها به استان‌ها شکوفایی موسیقی را به‌دنبال دارد

تفویض اختیار صدور مجوزها به استان‌ها شکوفایی موسیقی را به‌دنبال دارد
تفویض اختیار صدور مجوزها به استان‌ها شکوفایی موسیقی را به‌دنبال دارد

 

سرپرست دفتر موسیقی، طی گفتگویی با روابط عمومی این دفتر، روند تفویض اختیار صدور مجوز اجرای صحنه‌ای را تشریح کرد.

 

به گزارش ایلنا؛ فرزاد طالبی درباره تفویض اختیار صدور مجوز اجرای صحنه‌ای گفت: طی روزهای گذشته پس از بررسی درخواست‌ها و اعلام آمادگی برخی از استان‌ها، به آن دسته از ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها که آمار و اطلاعات سال جاری را به‌صورت مستمر و دقیق اعلام کرده بودند، طی نامه‌هایی اختیارات مزبور تفویض گردید.

 

او ادامه داد: قطعا یکی از مواردی که امکان تفویض اختیار به استان‌ها را به وجود می‌آورد، ارسال گزارش عملکرد به صورت مستمر و دقیق به این دفتر است. همچنین برخورداری از فضای فیزیکی لازم و رعایت ضوابط دیگر درمورد اجراهای صحنه‌ای و توان مدیریت فضاهای فرهنگی_هنری در برپایی کنسرت‌ها، که خوشبختانه تعدادی از استان‌ها این بستر را تاکنون فراهم کرده‌اند.

 

وی افزود: استقبال برخی از ادارات کل در روزهای نخستین پس از اعلام این موضوع و همچنین بررسی ماحصل گزارش‌های ارسال شده، به اجرایی شدن این تصمیم انجامید که در این مسیر استان‌های مازندران، البرز، خراسان شمالی، گیلان، ایلام، آذربایجان شرقی و همدان را می‌توان برشمرد.

 

طالبی همچنین توضیح داد: در صورتی که هرکدام از ادارات کل استان‌ها اعلام آمادگی نمایند و ضوابط مربوطه را رعایت نموده و برای ارسال اطلاعات و آمارهای اجرای کنسرت‌ها به شکل دقیق عمل نمایند، قطعا تفویض اختیار به آن استان‌ها هم اجرایی خواهد شد. به نظر می‌رسد استقبال از این بخشنامه در آینده نزدیک، شکوفایی فعالیت‌های حوزه موسیقی را در همهٔ استان‌ها به همراه خواهد داشت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131