بردیا کیارس: تعطیلی ارکستر سمفونیک تا بعد از عید

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1116

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بردیا کیارس: تعطیلی ارکستر سمفونیک تا بعد از عید

گزینه رهبری ارکستر نیستم

بردیا کیارس: تعطیلی ارکستر سمفونیک تا بعد از عید
بردیا کیارس: تعطیلی ارکستر سمفونیک تا بعد از عید

 

س از ماجرای استعفای علی رهبری و نامه‌های بنیاد رودکی به این رهبر جهانی ارکستر؛ شنیده می‌شود بردیا کیارس گزینه‌ی بنیاد رودکی برای رهبری ارکستر سمفونیک تهران است گرچه او این خبر را تکذیب کرده است.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ بردیا کیارس (نوازنده ارکستر سمفونیک تهران) پس از استعفای علی رهبری از مدیریت هنری و رهبری ارکستر سمفونیک تهران گفت: طی جلسه‌ای که آقای رهبری با بنیاد رودکی داشتند؛ شروط دوطرف پذیرفته نشد و همین موجب استعفای آقای رهبری شد.

 

او ادامه داد: من امیدوارم در بین این اتفاقات ارکستر سمفونیک تهران آسیب نبیند چون تمام تلاش ما و آقای رهبری هم برای نگه داشتن این نام بوده. البته امیدوارم که تصمیم آقای رهبری کوتاه‌مدت باشد و امکان حضور دوباره ایشان در ارکستر فراهم شود.

 

کیارس همچنین درباره فعالیت‌های فعلی ارکستر توضیح داد: با توجه به اتفاقاتی که در طی این چند هفته رخ داد؛ اجرای اپرای اشک‌ها و لبخندها کنسل شده و فعلا ارکستر تا بعد از عید تعطیل است. ما منتظر هستیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقاتی می‌افتد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131