موزه صبا به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود/ امکان بازدید رایگان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1077

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موزه صبا به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود/ امکان بازدید رایگان

موزه صبا به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود/ امکان بازدید رایگان
موزه صبا به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود/ امکان بازدید رایگان

مدیر موزه موسیقی زنده یاد ابوالحسن صبا انتشار اخباری مبنی واگذاری این مجموعه تاریخی فرهنگی به بخش خصوصی را رد کرد.

حمیدرضا شبابی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتشار اخباری غیر رسمی مبنی بر واگذاری موزه استاد ابوالحسن صبا به بخش خصوصی توضیح داد: تا امروز که با شما صحبت می کنم هیچ گونه صحبتی مبنی بر واگذاری موزه موسیقی استاد ابوالحسن صبا به بخش خصوصی انجام نگرفته و بنده رسما اعلام می کنم که چنین خبری اصلا صحت ندارد. موزه استاد صبا به عنوان یکی از اموال دولت محسوب می شود و واگذاری آن به این راحتی ها نیست که انجام آن به چند روز کوتاه محدود شود.

وی افزود: طی چند روز گذشته خبرهایی مبی بر انتقال مدیریت برخی از موزه ها در رسانه ها منتشر شده ولی درباره موزه صبا هنوز هیچ ابلاغ رسمی و غیر رسمی به من که مدیر موزه موسیقی استاد ابوالحسن صبا هستم ارائه نشده است.

مدیر موزه موسیقی زنده یاد ابوالحسن صبا در پایان بیان کرد: خوشبختانه با حمایت هایی که از سوی معاونت هنری وزارت ارشاد انجام گرفته ما مشغول انجام تعمیرات و مرمت های لازم هستیم. ضمن اینکه در حین انجام این تعمیرات موزه باز است و علاقه مندان با بلیت رایگان از خدمات موزه بهره مند می شود؛ موضوعی که در کمتر موزه ای در کشور رخ می‌دهد.

موزه صبا یکی از موزه های کوچک است که در خیابان ظهیرالاسلام تهران قرار دارد. این موزه هنری، خانه شخصی استاد ابوالحسن صبا آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی است که بر اساس وصیت او در ۲۹ آبان سال ۵۳ توسط دانشکده هنرهای زیبا به موزه تبدیل شد. این مجموعه توسط  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره می شود.

 نمایش سازها، لوازم شخصی و آثار دست نویس استاد صبا و مجموعه تندیس های مومی و لباس های محلی سنتی ایران قدیم بخش های مختلف این موزه را تشکیل می دهد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131