ادای احترام «دنگ شو» به جوانان مدافع حرم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1112

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ادای احترام «دنگ شو» به جوانان مدافع حرم

ادای احترام «دنگ شو» به جوانان مدافع حرم
ادای احترام «دنگ شو» به جوانان مدافع حرم

ما را غافلگیر کردید

 

گروه موسیقی «دنگ شو» در تازه ترین کنسرت موسیقایی خود ضمن اجرای آثار منتخب آلبوم ها و قطعات گذشته خود از رزمندگان مدافع حرم تقدیر کردند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، گروه موسیقی «دنگ شو» طی اولین کنسرت موسیقایی خود در سال جدید که دوشنبه شب نهم فروردین در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، با اجرای آثار منتخب و قطعات گذشته خود از رزمندگان مدافع حرم و هنرمندان پیشکسوت موسیقی و سینمای کشورمان که این روزها در بستر بیماری هستند، تقدیر کرد.

 

در ابتدای برنامه که با اجرای گروه موسیقی کودکان کار «کوچه نوازان» و پخش آنونسی چند ثانیه ای از خوانش ترانه یکی از قطعات گروه «دنگ شو» توسط آیدین آغداشلو همراه بود، طاها پارسا سرپرست گروه «دنگ شو» روی صحنه آمد و گفت: امیدوارم حرفی از اینجا بیرون نرود تا کسی دلش نسوزد، چون امشب ما می خواهیم بهترین و خوش ترین لحظات را رقم بزنیم و امیدواریم امشب به همه شما خوش بگذرد.

 

اجرای قطعات «دنگ شو (دل لای در له شد)» به خوانندگی مشترک میلاد باقری و طاها پارسا، «من بهارم تو زمین»، «چه خواهد بودن»، «گرم بخند»، «عشق آمد»، «دلبند» به خوانندگی مشترک سعید آتانی و طاها پارسا، «یار بیگانه نواز»، «حلوا»، «درد ای یاد یار»، «شیراز چهل ساله، «بادگناهگار» و تعدادی دیگر از ملودی ها، آثاری بودند که در این کنسرت برای مخاطبان اجرا شد.

 

طاها پارسا سرپرست گروه «دنگ شو» که در طول برنامه به شدت سعی در جلب توجه مخاطبان داشت، در بخشی از این کنسرت موسیقایی خطاب به تماشاگران گفت: شما امشب خیلی ما را غافلگیر کردید، چرا که فکر می کردیم با توجه به تعطیلات نوروز سالن اجرای ما خلوت خواهد شد اما دیدیم اینطور نیست و شما اینچنین ما را مورد لطف خود قرار دادید.

 

وی هنگام اجرای قطعاتی که توسط سعید آتانی اجرا می شد، بیان کرد: سعید طی ماه های گذشته مشغول انجام یک سری از کارهاست که به صورت فردی انجام گرفته و من بسیار خوشحالم که او خارج از گروه «دنگ شو» نیز فعالیت های خوبی انجام می دهد، او از جمله خوانندگانی است که شنیدن صدایش حالم را خوب می کند، بنابراین لزومی ندارد او فقط در «دنگ شو» خوب بخواند چون سعید کارهای دیگر را هم خوب می خواند.

 

این نوازنده ساکسفون در بخش دیگری از کنسرت گروه «دنگ شو» در حین اجرای یکی از قطعات که با نمایش تصویر عباس کیارستمی و محمدرضا شجریان همراه بود، به تماشاگران گفت: من از کودکی استادی به نام عباس کیارستمی داشتم که همه می دانید این روزها در بستر بیماری است. استاد محمدرضا شجریان هم از جمله هنرمندانی است که بنده نتوانستم از نزدیک در خدمت این هنرمند بزرگ باشم و این روزها همه می دانیم که با بیماری مبارزه می کند. از شما می خواهم هم برای عباس کیارستمی و هم برای محمدرضا شجریان همین حالا دعا کنید.

 

پارسا در این بخش از کنسرت با تقدیر از جوانان مدافع حرم ادامه داد: من در این چند مدت جوان هایی را می شناسم که متولد سال های ۶۷ و ۶۸ هستند و با وجود اینکه در ایران همسر و فرزندانشان در انتظارشان هستند، در آن سوی مرزها تحمل آتش می کنند و برای اینکه من و شما اینجا راحت حرف و دست بزنیم برای ما می جنگند. پس از شما می خواهم این عزیزان را یک تشویق جانانه کنید.

 

کنسرت گروه «دنگ شو» در قالب جشنواره نوروزی برج میلاد تهران برگزار شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131