گروه‌های منتخب جشنواره موسیقی کویرنشینان معرفی شدند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1109

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه‌های منتخب جشنواره موسیقی کویرنشینان معرفی شدند

گروه‌های منتخب جشنواره موسیقی کویرنشینان معرفی شدند
گروه‌های منتخب جشنواره موسیقی کویرنشینان معرفی شدند

 

رئیس اداره امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: پس از بررسی نمونه آثار گروه‌های شرکت‌کننده در بخش رقابتی نخستین جشنواره موسیقی کویرنشینان توسط هیات بررسی اولیه، به تفکیک رشته‌ها، اسامی این گروه‌ها اعلام شد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، احمد زارع ابرقویی اظهار کرد: در قسمت گروه‌نوازی موسیقی سنتی، از بین 17 گروه شرکت‌کننده، 15 گروه به ترتیب حروف الفبا شامل گروه آراد، پژواک، ترنم، تمنا، جیحون، دلشدگان، رندان، رها، زخمه، سنتورنوازان انوشه (بزرگسالان)، سنتورنوازان انوشه (خردسالان)، سنتورنوازان پرنیان، کرشمه، مهرگان و میم انتخاب شدند.

 

او ادامه داد: در قسمت گروه‌نوازی موسیقی پاپ و تلفیقی از بین 12 گروه شرکت‌کننده، 11 گروه به ترتیب حروف الفبا شامل آژمان، آکبند، باربد (اردکان)، باربد (یزد)، بی‌بند، پارادوکس، پیوند، رمانس، رندان، سلمک و صدای سکوت، از سوی هیات انتخاب اولیه معرفی شدند. در قسمت گروه‌نوازی سازهای کوبه‌ای نیز سه گروه آراس، شورانگیز و کوبان انتخاب شدند.

 

وی افزود: زمان اجرای گروه‌ها در جدول زمان‌بندی برای اجرا در روزهای 24، 25 و 26 فروردین‌ماه به‌زودی اعلام می‌شود.

 

جشنواره استانی موسیقی کویرنشینان در دو بخش جنبی و رقابتی شامل گروه‌نوازی موسیقی سنتی ایرانی و پاپ، آهنگ‌سازی، گروه‌نوازی سازه‌های کوبه‌ای و پژوهش موسیقی ایرانی و شاخه‌های شادمانه‌های مذهبی برگزار می‌شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131