موسیقی کویرنشینان ظرفیت بین‌المللی شدن دارد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1081

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موسیقی کویرنشینان ظرفیت بین‌المللی شدن دارد

موسیقی کویرنشینان ظرفیت بین‌المللی شدن دارد
موسیقی کویرنشینان ظرفیت بین‌المللی شدن دارد

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: جشنواره موسیقی کویرنشینان ظرفیت بین‌المللی شدن را دارد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، "علی غیاثی ندوشن" در افتتاحیه نخستین جشنواره موسیقی کویرنشینان یزد، اظهار کرد: امیدوارم سال آینده این جشنواره با حضور استان‌های کویر‌نشین کشور به‌صورت منطقه‌ای برگزار شود.

 

او ادامه داد: این جشنواره با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که دارد می‌تواند در بعد بین‌المللی نیز برگزار شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با یاد کردن از پیشکسوتان موسیقی استان یزد، بیان کرد: این جشنواره امروز با کسب اجازه از پیشکسوتان این حوزه، علی مهنام، حسین روحبخش و مهدی لشکری که عیادت و دیدار با آن‌ها انجام شد، آغاز به‌کار کرد.

 

به گفته او، هیات انتخاب در بخش پاپ 11 گروه، کوبه‌ای سه گروه، سنتی 14 گروه را انتخاب کرده‌اند که مورد ارزیابی داوران قرار خواهند گرفت. 16 اثر پژوهشی نیز در این جشنواره مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و اثر برتر در اختتامیه جشنواره معرفی و تجلیل می‌شود.

 

وی همچنین به بخش جنبی جشنواره اشاره و اضافه کرد: بخش شادمانه‌های مذهبی در این جشنواره در حال برگزاری است. این بخش با توجه به ظرفیت استان یزد در فرهنگ عامه شادمانه‌های مذهبی که شامل ذکرخوانی، پامنبری، موسیقی زورخانه‌ای و .... است، اجرا می‌شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131