موزه موسیقی به نگارخانه شهرآوای آمد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1028

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موزه موسیقی به نگارخانه شهرآوای آمد

موزه موسیقی به نگارخانه شهرآوای آمد
موزه موسیقی به نگارخانه شهرآوای آمد

نگارخانه شهر آوای موزه موسیقی با نمایش آثار خوشنویسی بیژن بیژنی افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، نگارخانه شهر آوای موزه موسیقی عصر جمعه 3 اردیبهشت ماه  با حضور علی مرادخانی (معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) و ملانوروزی (رئیس موزه هنرهای معاصر)، علی رهبری خوروش، شباهنگی، چکناواریان، مشهدی‌زاده، هوشنگ کامکار، امیراردلان، خوش‌دل، داود گنجه ای، سریر، فرهاد  فخرالدینی و خانم گرامی و نمایش آثار خوشنویسی استاد بیژن بیژنی افتتاح شد.

علی مرادخانی در افتتاحیه این مراسم طی سخنانی گفت: این نگارخانه آثار هنرمندانی را ارائه می‌کند که به نحوی در ارتباط با موسیقی باشد همچنین در ادامه این مراسم استاد بیژنی و اردلان نیز در خصوص این آثار مطالبی را مطرح کردند.

در این نمایشگاه 50 اثر آثار سیاه مشق، چلیپا، خط نستعلیق، شکسته نستعلیق و خط نقاشی بیژن بیژنی در معرض دید علاقهمندان قرار گرفته است. همچنین آثار موسیقیای بیژن بیژنی با آهنگسازان برجسته و پر آوازه کشورمان به همراه  چاپ دوم کتاب " نای و نی " با مقدمه استادان فرهنگ و هنر ایران زمین با چاپ بسیار نفیس دراین نمایشگاه ارائه شد.

علاقه‌مندان می‌توانند تا پنجشنبه 16 اردیبهشت هر روز از ساعت 10 صبح الی 8 بعد ازظهر برای بازدید از این نمایشگاه به گالری شهرآوی موزه موسیقی واقع در میدان تجریش، خیابان شهید دربندی ( مقصود بیک سابق)، کوچه موزه، موزه موسیقی مراجعه کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131