معرفی سخنران‌ها و موضوعات بخش سمینار فستیوال موسیقی معاصر

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1107

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معرفی سخنران‌ها و موضوعات بخش سمینار فستیوال موسیقی معاصر

معرفی سخنران‌ها و موضوعات بخش سمینار فستیوال موسیقی معاصر
معرفی سخنران‌ها و موضوعات بخش سمینار فستیوال موسیقی معاصر

دومین روز بخش سمینارهای‌ نخستین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر با سخنرانی چهره‌هایی چون محمد سریر، محمد جواد سحافی، مهدی بهبودی، آوین صدافت کیش، نادر مشایخی، گئورگ نوسبامر، سینا صدقی، حمیدرضا اردلان، کیوان آقا محسنی و Reso kiknadze همراه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ این سمینارها از ساعت 15 امروز (4 اردیبهشت) با سخنرانی محمد سریر درباره وضعیت موسیقی معاصر و مردمی آغاز می‌شود. در ادامه محمدجواد صحافی سخنرانی خود را با عنوان آسمان خالی از ستاره درباره موسیقی مذهبی ادامه می‌دهد.

امروز در بخش سمینارها همچنین مهدی بهبودی با موضوع جهان زیرین، آروین صداقت کیش با موضوع زیبایی شناختی جان کیج، نادر مشایخی با موضوع سرهم بندی،گئورگ نوسبامر از اتریش با موضوع ابزار و معانی - صدا به مثابه تنها یک شاخه از موسیقی، سینا صدقی با موضوع مقدمه‌ای بز طرح پرسش صدا چیست، حمیدرضا اردلان با موضوع تکرار در موسیقی ترانس مدرن، کیوان آقا محسنی با موضوع نقدی بر گفتمان تاریخ محور مطالعات اتنوموزیکولوژیک و Reso  kiknadze با موضوع کامپوزیشن و بداهه نوازی سخنرانی می‌کنند.

بخش سمینار با مشاوره علمی حمیدرضا اردلان برگزار می‌شود. اعضای شورای انتخاب مقالات را محمدرضا درویشی، نوید گوهری و حمیدرضا اردلان تشکیل داده‌اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131