دنگ شو وارد عرصه موسیقی فیلم شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1018

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دنگ شو وارد عرصه موسیقی فیلم شد

دنگ شو وارد عرصه موسیقی فیلم شد
دنگ شو وارد عرصه موسیقی فیلم شد

لذتِ اجرا در سعدیه

گروه موسیقی «دنگ شو» در ادامه تور کنسرت های تهران و شهرستان و بعد از اجرای موفق در سعدیه شیراز، به عنوان گروه آهنگسازی فیلم سینمایی «دونده زمین» نیز معرفی شد.

حمید خسروبیگی مدیر برنامه های گروه موسیقی «دنگ شو» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین فعالیت های این گروه بیان کرد: خوشبختانه  بعد از اینکه بسیاری از گروه های صاحب نام موسیقی اصیل ایرانی در آرامگاه سعدی کنسرت هایی را اجرا کردند این افتخار را داشتیم که برای اولین بار به عنوان یک گروه تلفیقی در روز سعدی در این مکان به اجرای برنامه بپردازیم و این اتفاق بسیار خوب بود که برای تک تک اعضای گروه تجربه لذت بخشی به دنبال آورد.

وی ادامه داد: ما در این کنسرت از طریق فضای مجازی اعلامیه ای را برای طرفداران منتشر کردیم که بدون بلیت فروشی به آرامگاه سعدی بیایند و ما در روز گرامیداشت این شاعر بزرگ کنسرتی را برگزار کنیم که خوشبختانه شاهد حضور چشمگیر طرفداران در سعدیه بودیم و غیر از اجرای چند قطعه منتخب از گروه موفق شدیم قطعاتی با شعر سعدی را نیز اجرا کنیم که فضای بسیار خوبی را برای ما و مخاطبان رقم زد. البته همه اعضای گروه دنگ شو علاقه مندند که چنین تجربه هایی محدود به روز سعدی نشود و ما شاهد روزی باشیم که بتوانیم روز حافظ در آرامگاه حافظ برنامه مشابهی را برگزار کنیم.

مدیر برنامه های گروه «دنگ شو» درباره برنامه های دیگر این گروه افزود: روز ۱۷ اردیبهشت ماه در مرکز همایش های برج میلاد تهران کنسرتی را برگزار می کنیم. ضمن اینکه برگزاری کنسرت در اراک هم قطعی شده، این در حالی است که برای برگزاری کنسرت در اصفهان نیز درخواست مجوز داده بودیم که متاسفانه مورد پذیرش قرار نگرفت اما برای برگزاری کنسرت در چند شهرستان برنامه‌ریزی هایی انجام گرفته که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد. در زمینه فعالیت های دیگر نظیر آلبوم و کلیپ هم باید بگویم که همچنان درگیر ضبط آلبوم جدید هستیم که بعید می دانم تا دو ماه آینده منتشر شود اما به احتمال زیاد به زودی تازه ترین ویدئوکلیپ را در فضای مجازی منتشر خواهیم کرد.

خسرو بیگی در پایان از حضور گروه «دنگ شو» در ساخت موسیقی فیلم «دونده زمین» به کارگردانی کمال تبریزی خبر داد و گفت: فیلم «دونده زمین» از جمله آثار چند سال گذشته کمال تبریزی است که قرار است از هفته آینده در گروه «هنر و تجربه» اکران شود که گروه «دنگ شو» نیز به عنوان گروه سازنده موسیقی متن در این اثر حضور داشت. چند قطعه نیز در فیلم وجود دارد که به صورت با کلام اجرا شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131