نوازنده فرانسوی شوپن و موزارت نواخت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1228

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نوازنده فرانسوی شوپن و موزارت نواخت

نوازنده فرانسوی شوپن و موزارت نواخت
نوازنده فرانسوی شوپن و موزارت نواخت

شیراز- در شب تبادل دوستی کشورهای فرانسه و ایران که در تالار حافظ شیراز رقم خورد قطعاتی از شوپن و موزارت توسط «گیوم ونسال» نوازنده فرانسوی نواخته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، درحالیکه تمامی صندلی های تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس یکشنبه شب در تسخیر گردشگران و میهمانان فرانسوی قرار داشت، سولیست ارکستر الیانس به روی صحنه رفت تا با اجرای قطعاتی برای پیانو هنرمندان شهر ادب و هنر را به میهمانی موسیقی دعوت کند.

شوق بازگشت به خاک وطن

کارولین کرین سنتوز، مدیر ارکستر الیانس فرانسه در ابتدای این برنامه که با عنوان «تبادل دوستی بین ایران و فرانسه» برگزار شد با بهره مندی از زبان فارسی به همراه گویش فرانسوی به سخنرانی پرداخت و گفت: سفر من و همراهانم به ایران و در ادامه به شیراز با شور و علاقه بسیار انجام می گیرد و از اینکه توانستیم به همراه پژمان معمارزاده که شوق فراوانی به بازگشت به خاک وطن دارد به این سفر بیاییم برای ما جای بسی خوشحالی دارد.

او که متن سخنرانی خود را به فارسی برای حضار می خواند، هدف خود و این گروه از گردشگران فرانسوی به ایران را معرفی و شناساندن این کشور و فرهنگ آن به هم میهمان فرانسوی خود دانست و افزود: در فرانسه بسیاری از مردم و هنرمندان مشتاق سفر به ایران هستند و این سفر میزان شوق ما به کشور شما را نشان می دهد.

مدیر ارکستر الیانس فرانسه اجرای موسیقی در این برنامه را در جهت دوستی گرم دو ملت عنوان کرد و گفت: ۱۴۰ نفر از گردشگران، هنرمندان و متخصصان فرانسوی به این هدف پای در ایران و شهر شیراز گذاشته اند که پایه های دوستی مردم دو کشور را مستحکم سازند.

ارکستر موسیقی الیانس در حال کشف ایران

پژمان معمارزاده هم در این گردهمایی پیش از هنرنمایی «گیوم ونسال»، هنرمند پیانیست فرانسوی پشت تریبون قرار گرفت و با فارسی دست و پا شکسته ای حضور خود را به همراه فرانسوی ها در شهر شیراز را مایه مباهات خود دانست.

او با بیان اینکه همیشه دلش برای ایران تپیده، ادامه داد: اگر امشب گردهم آمدیم برای معرفی کشورمان به مردم و سرآمدان فرانسوی است.

معمارزاده که در این سفر به همراه ۲۰ هنرمند موسیقی کشور فرانسه در شهرهای اصفهان، یزد، کرمان و تهران به گردش پرداخته اند، بیان کرد: در این سفر ارکستر موسیقی الیانس در حال کشف ایران است.

در برنامه «تبادل دوستی فرانسه و ایران» افزون بر حضور ۱۴۰ فرانسوی، چهره های ادبی، فرهنگی و هنری شیراز به استقبال این گروه آمدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131