شورای ارکسترها درباره انتخاب رهبر مهمان ارکستر ملی تصمیم می‌گیرد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 971

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شورای ارکسترها درباره انتخاب رهبر مهمان ارکستر ملی تصمیم می‌گیرد

شورای ارکسترها درباره انتخاب رهبر مهمان ارکستر ملی تصمیم می‌گیرد
شورای ارکسترها درباره انتخاب رهبر مهمان ارکستر ملی تصمیم می‌گیرد

مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی یک روز پس انتخاب شهرداد روحانی به عنوان رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران از مشخص شدن وضعیت رهبری ارکستر موسیقی ملی سخن گفت.

بهرام جمالی درباره آینده ارکستر موسیقی ملی بعد از کناره گیری استاد فرهاد فخرالدینی از رهبری آن به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه آقای علی رهبری و استاد فخرالدینی در اعتراض به برخی از مصوبات شورای هنری ارکسترها جلسه را ترک کردند و بعدا در برخی از گفتگوهای رسانه ای اعلام شد که استاد فخرالدینی به دلیل اختلاف نظری که در زمینه شورایی شدن ارکسترها وجود داشت حاضر به بازگشت به ارکستر موسیقی ملی با شرایط جدید نیستند.

وی افزود: استاد فرهاد فخرالدینی برای ما شخصیتی بزرگ و ارزشمند هستند و به طور حتم مجموعه ارکستر ملی خواهان همکاری با این هنرمند بزرگ است. آنچه تا به امروز می توانم در زمینه ارکستر موسیقی ملی بیان کنم این است که از جناب فخرالدینی برای رهبری ارکستر ملی دعوت ویژه ای به عمل خواهد آمد و شورای ارکسترها نیز درباره آینده مجموعه ارکستر موسیقی ملی تصمیماتی را اتخاذ خواهد کرد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی در پایان عنوان کرد: هم اکنون شورای ارکسترها مشغول جمع بندی مسایل مربوط به ارکستر موسیقی ملی است و طی چند روز آینده برنامه این مجموعه و همچنین نحوه انتخاب رهبر مهمان نیز به اطلاع علاقه مندان می رسد. درباره ارکستر سمفونیک تهران نیز طی روز گذشته جناب شهرداد روحانی به عنوان رهبر مهمان انتخاب شد و به زودی فعالیت خود را برای اجرای کنسرت در پنجم خرداد آغاز خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131