چرا شرکت «سلفا» کنسرت‌هایش را از خبرنگاران پنهان می‌کند؟

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1030

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چرا شرکت «سلفا» کنسرت‌هایش را از خبرنگاران پنهان می‌کند؟

چرا شرکت «سلفا» کنسرت‌هایش را از خبرنگاران پنهان می‌کند؟
چرا شرکت «سلفا» کنسرت‌هایش را از خبرنگاران پنهان می‌کند؟

قرار نیست کنسرت-جُنگ امید جهان رسانه‌ای شود؟!

کسب درآمدهای میلیاردی از سوی شرکت‌های کنسرت‌گذار و رانت‌هایی که همیشه در اختیار داشته‌اند، این شائبه را در ذهنشان ایجاد کرده که همه کاره موسیقی هستند و حتی می‌توانند اجازه ورود و یا عدم ورود خبرنگاران را هم صادر کنند.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، طی ما‌ه‌های گذشته برخی از شرکت‌های کنسرت‌گذار، با کارشکنی عمدی و عدم در اختیار قرار دادن بلیت به اصحاب رسانه، عملا اجازه ورود خبرنگاران به سالن‌های کنسرت را نمی‌دهند. از جمله این شرکت‌های کنسرت گذار می‌توان به شرکت‌های «آوای فروهر» و «ایران‌گام» اشاره کرد. شرکت «سلفا» به مدیریت مجید طوسی نیز به جمع شرکت‌هایی اضافه شده که از ترس حضور خبرنگاران در کنسرت‌های آن‌چنانی‌ که برگزار می‌کنند (کنسرت‌های خوانندگانی چون امید جهان)، نه تنها شرایط را برای حضور اصحاب رسانه فراهم نمی‌کنند که عملا اجازه حضور خبرنگاران را در این اجراها نمی‌دهند.

این تهیه‌کنندگان که با مجوز رسمی از سوی وزارت ارشاد فعالیت می‌کنند، معلوم نیست چرا حاضر نیستند با اصحاب رسانه همکاری کنند. کارشکنی این شرکت‌های کنسرت‌گذار از جمله «شرکت سلفا» این نکته را در ذهم متبادر می‌کند که مگر چه اتفاقی در کنسرت‌هایشان می‌افتد که می‌خواهند خبرنگاران از آن‌ آگاه نشوند. یا شاید اتفاق ناصوابی در کنسرت‌های این دوستان رقم می‌خورد که صلاح می‌بینند برای ورود افرادی که وظیفه تنویر افکار عمومی را بر عهده دارند، هزار و یک محدودیت بگذارند.

از طرفی بارها این اتفاق برای خبرنگاران افتاده که به تماشای یک کنسرت نشسته‌اند و پس از اجرا بنا به دلایل مختلف و با توجه به آن‌چه دیده و شنیده‌اند، گزارش‌هایی انتقادی منتشر کرده‌اند. اما بعد از انتشار این گزارش‌ها، شرکت‌های کنسرت‌گذار مربوطه، دیگر با آن‌ها همکاری نمی‌کنند و اصطلاحاً دست به تحریم این رسانه می‌زند. متاسفانه اصحاب رسانه بارها شاهد این بی‌قانونی از سوی این شرکت‌ها بوده‌اند.

کسب درآمدهای میلیاری از سوی این شرکت‌ها و رانت‌هایی که همیشه در اختیار داشته‌اند، این شائبه را در ذهن تهیه‌کنندگانش ایجاد کرده که همه‌کاره موسیقی هستند و حتی می‌توانند اجازه ورود و یا عدم ورود خبرنگاران را هم صادر کنند. و یا بگویند فلان رسانه باشد و فلان رسانه نه! فلان عکاس باشد و فلان عکاس نه!

خبرگزاری فارس در ادامه جهت پیگیری این موضوع و نحوه برخورد زننده این شرکت‌ها با خبرنگاران، با مراجع ذی‌صلاح صحبت خواهد کرد و گزارش‌های دیگری را برای روشن شدن ابعاد دیگر این موضوع منتشر می‌کند تا بالاخره مشخص شود چرا خبرنگاران نباید در سالن‌های کنسرت حضور داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131