دست دوستی یک بوشهری با مقامات مِصری

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1076

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دست دوستی یک بوشهری با مقامات مِصری

دست دوستی یک بوشهری با مقامات مِصری
دست دوستی یک بوشهری با مقامات مِصری

کنسرت گروه «لیان» شب گذشته (21 اردیبهشت) درحالی روی صحنه رفت که تالار وحدت میزبان «خالد ابراهیم اماره» (حافظ منافع سفارت مصر در ایران) بود و این حضور در شرایطی بود که روابط دیپلماتیک ایران و مصر در سال‌های با تنش‌هایی همراه بوده است.

به گزارش ایلنا؛ کنسرت گروه «لیان» شب گذشته (21 اردیبهشت) در تالار وحدت برگزار شد.

محسن شریفیان در این برنامه با معرفی خالد ابراهیم اماره در سالن و خوشامدگویی به او، رو به حاضران گفت: برای من خوشحال کننده است که هنر و موسیقی می‌تواند زمینه‌ساز گفتمان فرهنگی در جامعه امروزی شود. دعوت ما از حافظ منافع کشور مصر در ایران یک دعوت کاملا فرهنگی بود و به هیچ وجه سفارشی از جایی نگرفته بودیم و خوشحالم که مورد قبول قرار گرفت و امروز من به عنوان یک ایرانی و یک بوشهری می‌خواهم با دوستان مصری‌ای دست دوستی بدهم تا دنیا بفهمد کشور من، با تاریخ و ادبیاتی کهن و مردمانی فرهیخته، کشوری صلح دوست است و با شعار گفتمان فرهنگی با جهان به گفتگو می‌نشیند و این دست دوستی نمادی از هویت جهانی هر ایرانی می‌تواند باشد.

این هنرمند موسیقی نواحی با گفتن این جملات به سمت خالد ابراهیم اماره رفت و به حضور این مقام سیاسی مصر در کنسرتش ادای احترام کرد تا کنسرت گروه لیان شروع جالب توجهی را به خود ببیند.

اجرای قطعات بندری و پرطرفدار بوشهری؛ بخش‌های مختلف این اجرا را دربرمی‌گرفت و محسن شریفیان در بین اجرای قطعات، از حاضران در سالن برای همراهی بیشتر در همخوانی قطعات کمک می‌گرفت و پیش از اجرای هر قطعه به مسئولان تالار وحدت تذکر می‌داد: «بچه‌های تالاروحدت مراقب سقف سالن باشند که مبادا ریزش کند

اجرای رقص آئینی توسط پیشکسوت آئین‌های جنوبی و همچنین رقص ویژه قطعه آخر این کنسرت توسط کودک خردسال بوشهری از بخش‌های ویژه این کنسرت بود که باعث شد شریفیان رو به حضار بگوید: گروه لیان خودش را نسبت به حفظ و اشاعه حرکات آئینی و محلی برای نسل جدید مسئول می‌داند. رفته رفته برخی آئین‌ها در بین ما در آستانه فراموشی‌ست و ما امروز شاهدیم که نسل جدید همه رقص‌های غربی را به مرور یاد گرفته ولی برخی حرکات و آئین‌های مذهبی و محلی ایرانی به مرور در حال فراموش شدن است. تصمیم داریم با معرفی چهره‌های شناخته شده رقص آئینی در بین خردسالان جنوب، زمینه‌ساز آغاز روندی باشیم که فرهنگ و اصالت ایرانی بیش ازاین در بین نسل جدید اشاعه پیدا کند.

این کنسرت به تهیه‌کنندگی علی حق‌شناس و مدیریت اجرایی و طراحی صحنه سیاوش خلبانی روی صحنه رفت و امشب «چهارشنبه 22 اردیبهشت» نیز اجرای دیگری دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131