ارکستر ایرانی در شانگهای نواخت/ استقبال تماشاگران و مسئولان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 960

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارکستر ایرانی در شانگهای نواخت/ استقبال تماشاگران و مسئولان

ارکستر ایرانی در شانگهای نواخت/ استقبال تماشاگران و مسئولان
ارکستر ایرانی در شانگهای نواخت/ استقبال تماشاگران و مسئولان

اجرای ارکستر موسیقی ملی و ارکستر سمفونیک تهران به رهبری فرهاد فخرالدینی و نصیر حیدریان در شانگهای با استقبال مخاطبان روبه رو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر طبق گزارش واحد جدید روابط عمومی و امور بین الملل ارکسترها، تالار هنرهای شرقی شانگهای شامگاه ۲۹ اردیبهشت میزبان تعداد قابل توجهی از علاقمندانی بود که برای تماشای کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به این سالن دو هزار نفری آمده بودند.

در ابتدای برنامه کلیپی از معرفی فستیوال موسیقی بهاره شانگهای و همچنین ارکستر سمفونیک تهران پخش شد. سپس در بخش اول کنسرت، ارکستر به رهبری فرهاد فخرالدینی روی صحنه رفت و قطعات «ابن سینا»، «شور آفرین»، «طرب انگیز»، «چهار مضراب چهارگاه» برای ویولن و ارکستر، «رنگ بیات شیراز»، «پایکوبان» و «به یاد جوانی برای ویولن و ارکستر» را اجرا کرد. ارسلان کامکار و حبیب جدیری در این بخش به عنوان سولیست، ارکستر را همراهی می کردند.

در بخش دوم، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نصیر حیدریان روی صحنه رفت و به اجرای سمفونی نهم دورژاک پرداخت. نوازنده های ارکستر این سمفونی را در چهار موومان اجرا کردند.

ارسلان کامکار کنسرت مایستر، مازیار ظهیرالدینی کنسرت مایستر دوم، رضا عالمی نفر اول ویولن دو، سهراب برهمندی آلتو، داود منادی ویولن سل، پورنگ پورشیرازی کنترباس، شهرام رکوعی فلوت، حسین تاجیک ابوا، حسین پور معین کلارینت، امیرحسین محمدیان فاگوت، علی ضرابی ترومپت، فرهاد شیخی هورن، بابک میردادیان توبا، محمود منتظم صدیقی تیمپانی و دیگر اعضای ارکستر در این بخش به هنرنمایی پرادختند. پنج نوازنده چینی شامل سه نوازنده ویولن یک، یک نوازنده ویولن دو و یک نوازنده ترومپت در این بخش حضور داشتند.

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران، رایزن فرهنگی سفارت ایران در شانگهای، مسئولان هنری و رسانه های کشور چین این کنسرت را از نزدیک تماشا کردند.

در پایان اجرا فرهاد فخرالدینی و نصیر حیدریان با حضور روی صحنه مورد تقدیر مسئولان هنری کشور چین و تشویق تماشاگران قرار گرفتند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131