اعلام یک نام بدون هماهنگی/ ارکستر تازه تاسیسی که حاشیه‌دار شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 826

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اعلام یک نام بدون هماهنگی/ ارکستر تازه تاسیسی که حاشیه‌دار شد

اعلام یک نام بدون هماهنگی/ ارکستر تازه تاسیسی که حاشیه‌دار شد
اعلام یک نام بدون هماهنگی/ ارکستر تازه تاسیسی که حاشیه‌دار شد

هنوز یک روز از انتشار خبر رسمی تشکیل «ارکستر فیلارمونیک پارسی» نگذشته که اعلام نام حسین علیزاده به عنوان رییس افتخاری این مجموعه حاشیه هایی را ایجاد کرد.

علیرضا ایرانی نژاد مدیر روابط عمومی «ارکستر فیلارمونیک پارسی» که دیروز خبر تشکیل «ارکستر فیلارمونیک پارسی» و نام حسین علیزاده به عنوان مدیر افتخاری را اعلام کرده بود در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نامه سرگشاده حسین علیزاده به علی رهبری رهبر این ارکستر مبنی بر رد خبر حضورش در این مجموعه به عنوان رییس افتخاری بیان کرد: بعد از اینکه هماهنگی های لازم برای تشکیل این ارکستر انجام گرفت، آقای علی رهبری تصمیم گرفت در زمان حضور در وین تمامی اختیارات هنری و فنی ارکستر به باربد بیات تفویض شود. در همین اثنی بود که جناب رهبری تصمیم گرفت برای استفاده از حضور تعدادی از نام آوران موسیقی از جمله استاد علیزاده بهره مند شود و این موضوع را نیز با باربد بیات درمیان گذاشت.

وی افزود: متاسفانه به دلیل ناهماهنگی که بین ما و آقای رهبری وجود داشت، آقای رهبری تا لحظه انتشار خبر بر این باور قطعی بود که استاد علیزاده نیز در جریان این تصمیم قرار گرفته و قانع شده بود که استاد علیزاده حضور در مجموعه ارکستر فیلارمونیک پارسی را پذیرفته اند، اما به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها خبر تشکیل ارکستر با ریاست افتخاری استاد علیزاده در برخی از رسانه ها منتشر شد و موجب بروز حاشیه هایی شد که منجر به انتشار نامه سرگشاده استاد علیزاده به آقای رهبری شد. کما اینکه اگر تعجیلی برای ارسال این نامه اتفاق نمی افتاد قطعا این سوءتفاهم نیز مرتفع می شد.

مدیر روابط عمومی «ارکستر فیلارمونیک پارسی» بیان کرد: استاد علیزاده حق دارند که نسبت به این مساله واکنش نشان دهند، بنده هم به عنوان مدیر روابط عمومی مجموعه ارکستر فیلارمونیک پارسی مسئولیت این حاشیه را به عهده می گیرم و رسما از استاد علیزاده و آقای رهبری برای این ناهماهنگی ناخواسته عذرخواهی می‌کنم. به هر حال تمام تلاش ما این است که ارکستر فیلارمونیک پارسی بتواند با حمایت همه هنرمندان موسیقی به حیات خود ادامه دهد و امیدواریم بتوانیم در این راه به اهداف خود دست پیدا کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131