قرارداد ۱۳۰ میلیون دلاری «سونی» رکورد زد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1057

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قرارداد ۱۳۰ میلیون دلاری «سونی» رکورد زد/بزرگ‌ترین معامله یک زن در تاریخ موسیقی

قرارداد ۱۳۰ میلیون دلاری «سونی» رکورد زد
قرارداد ۱۳۰ میلیون دلاری «سونی» رکورد زد

گاردین اعلام کرد که قرارداد ۱۳۰ میلیون دلاری «ادل» خواننده انگلیسی بزرگ‌ترین معامله یک زن در تاریخ موسیقی است.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، «ادل» خواننده بریتانیایی طی روزهای آینده قرارداد خود را با شرکت معروف «سونی رکوردز» به مبلغ 130 میلیون دلار نهایی می‌کند. این مبلغ برای یک زن در تاریخ موسیقی بی‌سابقه است و در این حوزه رکورد محسوب می‌شود.

مبلغ دقیق این قرارداد موسیقی 130 میلیون و پانصد هزار دلار است و یکی از مقامات ارشد سونی رکوردز آن را بسیار عظیم توصیف کرده است. تا قبل از این، قرارداد 101 میلیون دلاری «ویتنی هیوستن» در سال 2001 با شرکت «آریستا» در صدر بالاترین معامله هنری زنان قرار داشت.

این قرارداد حق پخش جهانی آثار موسیقی آینده این خواننده بریتانیایی را به صورت انحصاری به شرکت «سونی رکوردز» اعطا می‌کند.

گروه مستندساز به دیدار اسپندار می‌روند/ مذاکره با کلهر و علیزاده

تولید مجموعه مستند «پیشکسوتان موسیقی نواحی ایران» با شروع تصویربرداری مستند استاد شیرمحمد اسپندار تنها دونلی نواز مطرح موسیقی بلوچستان آغاز شد.

افشین معصومی مجری طرح و تهیه‌کننده این پروژه مستند در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این پروژه موسیقایی تصویری توضیح داد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته مدتی است که تولید پروژه مستند «پیشکسوتان موسیقی نواحی ایران» را آغاز کرده ایم که در اولین مجموعه با توجه به ارزش ها و جذابیت هایی که استاد شیرمحمد اسپندار داشت سراغ ساخت مستند درباره تنها دونلی نواز منطقه بلوچستان رفتیم که آغاز فیلمبرداری در تهران و با مصاحبه با تعدادی از هنرمندان موسیقی همراه بوده است.

به گفته وی، تاکنون با پوریا اخواص، حسین علیشاپور، امیرحسین اثنی عشری، وحید تاج، محمدرضا شرایلی گفتگوهایی انجام شده و با استاد حسین علیزاده و استاد کیهان کلهر نیز مذاکراتی انجام گرفته که اگر امکان آن فراهم شد با این دو هنرمند نیز گفتگو گرفته شود.

وی ادامه داد: علیرضا پوریوسف و سیاوش کردجان دو مستندسازی هستند که در تولید این پروژه همراه ما خواهند بود و اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد به زودی برای ضبط تصاویری از استاد اسپندار و گفتگو با این هنرمند به بلوچستان سفر خواهیم کرد. البته هنوز تاریخ دقیقی برای اکران و یا توزیع این مستندها نداریم اما امیدوارم با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته بتوانیم آرشیو مناسبی از پیشکسوتان موسیقی نواحی مناطق مختلف ایران داشته باشیم.

معصومی در پایان تاکید کرد: به طور حتم این اولین و آخرین پروژه ما نخواهد بود زیرا تصمیم داریم با سفر به مناطق مختلف ایران از هنرمندان پیشکسوت موسیقی نواحی مستندهایی تهیه کنیم که به نظرم با توجه به شرایط نابسمان موسیقی نواحی ایران می تواند به سهم خود قدمی برای حفظ و نگهداری این میراث ارزشمند باشد. این پروژه فقط گام کوچکی برای زنده نگه داشتن یاد و نام و آثار ارزشمند هنرمندانی است که هر یک به سهم خود تلاش بی ادعایی برای حفظ موسیقی این سرزمین داشته اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131