ارکستر سمفونیک برای «روحانی» جشن تولد گرفت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1189

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارکستر سمفونیک برای «روحانی» جشن تولد گرفت

ارکستر سمفونیک برای «روحانی» جشن تولد گرفت
ارکستر سمفونیک برای «روحانی» جشن تولد گرفت

شهرداد روحانی در حالی شامگاه 5 خرداد ارکستر سمفونیک تهران را رهبری کرد که نوازندگان به مناسبت روز تولدش او را غافلگیر کردند.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، رهبر میهمان ارکستر سمفونیک تهران، چوب رهبری‌اش را در تالار وحدت به حرکت درآورد تا ارکستر سمفونیک تهران پس از مدت‌ها حاشیه، اجرای منسجمی را به نمایش بگذارد.

کنسرت مایستری این اجرا بر عهده ارسلان کامکار بود و این در حالی است که این هنرمند در زمان مدیریت هنری علی رهبری با ارکستر سمفونیک تهران خداحافظی و اعلام کرده بود که احساس خستگی می‌کند.

مهیار مرادی نیز تکنواز پیانو این اجرا بود که در بخش اول این کنسرت با همراهی ارکستر قطعاتی از راخمانینف و بتهوون را نواخت.

تنفسی کوتاه مقدمه‌ای بود تا شهرداد روحانی ارکستر را برای اجرای سوییت "بیژن و منیژه" هدایت کند. قطعه "پرنس ایگور" نیز در حالی اجرا شد که گروه کُر به رهبری رازمیک اوحانیان به نوازندگان ارکستر سمفونیک پیوستند.

شهرداد روحانی همچنین خطاب به مصطفی کمال پورتراب که در کنسرت حضور داشت، گفت که قصد دارد قطعه "رقص دایره" اثر زنده یاد سنجری را اجرا کند.

از آنجا که این کنسرت مصادف با شب تولد شهرداد روحانی بود، نوازندگان ارکستر برنامه غافلگیرکننده‌ای برای او داشتند و به صورت هماهنگ قطعه "تولدت مبارک" را برای شهرداد روحانی نواختند.

این کارِ نوازندگان به شدت شهرداد روحانی را تحت تأثیر قرار داد، طوری که او روی صحنه گفت: هیچ گاه این شب را فراموش نخواهم کرد و خوشحالم که در کشور عزیزم این جشن را برایم گرفتند.

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی ١٧ خرداد ماه هم تکرار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131