کنسرت «پیدای ناپیدا» در دستور کار است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1172

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت «پیدای ناپیدا» در دستور کار است

کنسرت «پیدای ناپیدا» در دستور کار است
کنسرت «پیدای ناپیدا» در دستور کار است

همنوازی با عراقی‌ها

نوازنده فعال سازهای کوبه ای چندماه بعد از انتشار آلبوم «پیدای ناپیدا» در تدارک برپایی کنسرت این آلبوم طی ماه های آینده است.

زکریا یوسفی نوازنده سازهای کوبه ای چندین گروه معتبر موسیقی کشورمان که آذرماه سال گذشته آلبوم «پیدای ناپیدا» را روانه بازار موسیقی کرد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین فعالیت‌های خود اینگونه توضیح داد: بعد از تولید آلبوم «پیدای ناپیدا» به شدت درگیر همکاری با گروه های مختلف شدم که کمتر این فرصت را فراهم آورد تا مشغول کار دیگری شوم اما در این مدت همان گونه که قبلا هم اطلاع داده بودم مشغول تولید یک آلبوم مشترک با پاشا هنجنی نوازنده صاحب نام نی هستم که یک اثر کاملا تکنیکال است و امیدوارم فرصتی فراهم شود که بتوانیم کار را به مرحله نهایی برسانیم.

وی ادامه داد: غیر از تولید این آلبوم مشترک، تصمیم دارم یک اثر دیگر را به صورت کوارتت در قالب ملودی های شرقی منتشر کنم که در این اثر دو هنرمند از کشورمان و دو هنرمند از کردستان عراق به عنوان نوازنده همراه ما خواهند بود. این آلبوم بر اساس موسیقی «آرابسک» (سبک عربی – ترکی) است و ما تلاش کردیم با بهره گیری از تم های موسیقی شرقی آن را تبدیل به آلبومی کنیم که تصور می کنم برای مخاطبان موسیقی شرقی اثر تازه و جالب توجهی باشد. اثر دیگری هم برای تولید و انتشار آماده کردیم که بنده به عنوان خواننده در آن حضور دارم. در حوزه سازبندی این آلبوم تلاش کردیم فضای متفاوتی را تجربه کنیم که مسعود همایونی نوازنده گیتار الکتریک همراهی بسیار خوبی با من داشته است.

یوسفی در پایان گفت: آلبوم «پیدای ناپیدا» یکی از آثاری در حوزه موسیقی «اکسپریمنتال» است که تلاش زیادی از سوی گروه اجرایی آلبوم برای تولید یک اثر متفاوت انجام گرفت اما متاسفانه چون موسیقی بی کلام اصولا بخش مظلومی در تولید و اجرای زنده آثار موسیقایی کشورمان است هنوز نتوانسته ایم شرایطی را برای برگزاری کنسرتی از این آلبوم مهیا کنم؛ چراکه هم نوازندگان آلبوم که همگی از حرفه ای های موسیقی هستند وقت چندانی ندارند و هم امکانات لازم برای برگزاری کنسرت هایی از این دست وجود ندارد. به هر حال امیدوارم بالاخره بتوانم این کنسرت را اجرا کنم کنسرتی که به طور حتم برای برپایی آن برنامه ویژه ای دارم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131