واکنش احسان علیخانی به انتقاد کارن همایونفر: از تذکر شما ممنونم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1193

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

واکنش احسان علیخانی به انتقاد کارن همایونفر: از تذکر شما ممنونم

واکنش احسان علیخانی به انتقاد کارن همایونفر: از تذکر شما ممنونم
واکنش احسان علیخانی به انتقاد کارن همایونفر: از تذکر شما ممنونم

احسان علیخانی به سخن کارن همایونفر درباره حفظ حقوق معنوی در استفاده از آثار موسیقایی اش در برنامه «ماه عسل» واکنش نشان داده و برای پخش آثار در برنامه اش از او اجازه گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، کارن همایونفر آهنگساز بعد از پخش چند برنامه از «ماه عسل» ۹۵ در یادداشتی در صفحه مجازی خود به احسان علیخانی گلایه کرد که موسیقی آثار او دائم در برنامه های صداوسیما استفاده می شود درحالیکه حقوق مادی و معنوی وی رعایت نمی شود.

وی با اظهار علاقه به برنامه «ماه عسل» علیخانی عنوان کرده بود که حقوق مادی خود را پیشکش «ماه عسل» و سازمان صداوسیما می کند اما حداقل انتظار دارد که این برنامه حقوق معنوی او را با ذکر اثر و خالق آن اعلام کند.

این انتقاد باعث شد احسان علیخانی شب گذشته ۲۲ خرداد در ابتدای برنامه به این نکته همایونفر اشاره و بیان کرد: کارن هماینفر یکی از دوستان عزیز من در سینما و تلویزیون است و ما نمی توانیم، بشماریم که موسیقی متن چه تعداد فیلم سینمایی و سریال توسط او تنظیم و ساخته شده است. ما در بسیاری از گفتگوهای برنامه به عنوان زیر صدا از آثار همایونفر استفاده کرده ایم و او یک تذکر بسیار حرفه ای در نهایت ادب و محبت به من داشت. من هم از او سپاسگزارم و از او برای استفاده از این موسیقی ها اجازه می گیرم.

وی ادامه داد: ساخت موسیقی خوب و حرفه ای اصلا ساده نیست وگرنه امروزه تولید موسیقی کار ساده ای شده است. بعضی از دوستان ما آنقدر خوب روی درام و قصه، موسیقی خلق می کنند که شما حیفتان می آید از آن موسیقی استفاده نکنید. من دوست داشتم از این برنامه به همایونفر به دلیل محبتی که به ما دارد عرض ادب و همچنین سپاسگزاری کنم.

علیخانی در ادامه برنامه درباره مهمانانی که به برنامه «ماه عسل» می آورد، اظهار کرد: اشتباه نکنید قهرمان خاموشی که در کنار شما زندگی می کند لزوما نباید فرد عجیبی باشد و یا قصه غریبی داشته باشد. این قهرمانان کسانی هستند که شما با دیدنشان با خود گفته اید که آن فرد چقدر بزرگ بوده است و چقدر خوب توانسته است از موانع و پیچ و خم های زندگی عبور کند و از تهدیدهای زندگی فرصت بسازد.

وی از عمو سبحان به عنوان مهمان خود یاد کرد که صاحب سه کتاب است و زندگی پر فراز و نشیب خود را در آن کتاب ها به نگارش درآورده بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131