جنجال‌های موسیقی تمدید شد: ابقای هیئت مدیره در خانه موسیقی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1004

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

جنجال‌های موسیقی تمدید شد: ابقای هیئت مدیره در خانه موسیقی

جنجال‌های موسیقی تمدید شد: ابقای هیئت مدیره در خانه موسیقی
جنجال‌های موسیقی تمدید شد: ابقای هیئت مدیره در خانه موسیقی

سریر، نوربخش و پیرنیاکان ماندگار شدند

 

درحالیکه حمیدرضا نوربخش از عدم حضور اعضای هیئت مدیره انتخابات جدید خانه موسیقی خبر داده بود؛ محمد سریر، حمیدرضا عاطفی، داریوش پیرنیاکان، زیدالله طلوعی و خودش بار دیگر عضو هیئت مدیره کانون‌های خانه موسیقی شدند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا؛  سرانجام پس از حواشی متعدد خانه موسیقی طی یکسال گذشته؛ انتخابات این نهاد برگزار شد و درحالیکه حمیدرضا نوربخش اعلام کرده بود هیچیک از اعضای هیئت مدیره در انتخابات خانه موسیقی شرکت نمی‌کنند؛ آنها بار دیگر کاندیدا شدند و حالا برای 4 سال دیگر در خانه موسیقی فعالیت خواهند داشت.

 

حمیدرضا نوربخش، محمد سریر، داریوش پیرنیاکان، زیدالله طلوعی و حمیدرضا عاطفی ازجمله کسانی بودند که به گفته نوربخش قرار بود در انتخابات شرکت نکنند اما حالا پس از شرکت در انتخابات و عضویت در کانون‌های مختلف خانه موسیقی؛ در انتخاب هیئت مدیره جدید این خانه تاثیرگذار خواهند بود.

 

حمیدرضا نوربخش درباره شرکش در انتخابات خانه موسیقی می‌گوید: هیچ‌یک از اعضای هیأت مدیره تمایل نداشتند در انتخابات شرکت کنند، اما حضور برخی از افراد که جهت کاندیداتوری مراجعه کرده بودند، این نکته را نشان داد که در بعضی از کانون‌ها، این افراد زیاد حرفی برای گفتن نداشتند و حرف قابل اعتنایی نزدند، به همین جهت تصمیم گرفته شد تا در انتخابات شرکت کنیم.

 

سخنان نوربخش درحالی مطرح شد که پیش از آن منتقدان خانه موسیقی سما اعلام کرده بودند در انتخابات این نهاد شرکت نمی‌کنند. آنها در بخشی از بیانیه خود به عدم حضورشان در انتخابات خانه موسیقی اشاره کردند و گفتند: خانه‌ی موسیقی به توافقات اعتنایی نکرد و انتخاباتی را، از همان جنس همیشگی‌اش، کلید زد. چندباره نامه نوشتن به وزیر هم ظاهراً نتوانست موانع رسیدگی به مشکل خانه‌ی موسیقی را مرتفع سازد. نتیجه‌ی همه‌ی آن صبوری‌ها و کوشش‌های به دور از هیجانِ ما، در سایه‌ی نادیده گرفتن خواسته‌ی ما توسط آقای مرادخانی که به ظنِ نوعی مراقبت از گردانندگان فعلی خانه‏‌ی موسیقی دامن می‏‌زد، تبدیل شد به حضور یکی دو نفر از وزارتخانه، ناظر بر شمارش رأی‌های در سبد ریخته‌شده. گویی مشکل ما شمارش غلط آراء بوده است. آنها اصلاح یک فرآیند معیوب را به جمع و منهایی ساده فرو کاستند.

 

با مشخص شدن اعضای هیئت مدیره کانون‌های خانه موسیقی، طی هفته‌های آینده، مجمع عمومی نمایندگان کانون‌ها برگزار می‌شود و با رای اعضای مجمع هیئت مدیره جدید خانه موسیقی مشخص خواهند شد.

 

 طبق اساسنامه، هئیت مدیره خانه موسیقی مرکب از 7 عضو اصلی و دو عضو علی‌البدل است که از میان اعضای پیوسته کانون‌های تخصصی در مجمع عمومی برای مدت چهار سال انتخاب می‌شوند.

 

در ادامه به معرفی اعضای کانون‌های خانه موسیقی موسیقی می‌پردازیم:

 

نوبت اول مجمع عمومی و انتخابات هیئت مدیره کانون ناشران 11 اردیبهشت با حضور اکثر اعضای این کانون در ساختمان فاطمی برگزار شد و پس از رای گیری و شمارش آرا محسن رجب پور، محمدرضا خانزاده، غلامعلی علمشاهی، مهدی میرزاباقریان و علی عزیزی به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون ناشران، صدرالدین حسین خانی(عضو علی‌البدل اول)، علیرضا اعتمادی (عضو علی‌البدل دوم)، بابک چمن آرا به عنوان بازرس کانون و محمود سراجی(بازرس علی‌البدل) شناخته شدند.

 

12 اردیبهشت ماه نیز نوبت دوم مجمع عمومی کانون خوانندگان کلاسیک در مجموعه تالار وحدت برگزار شد و شهلا میلانی، رازمیک اوحانیان، محمدرضا صفی، پوژنگ پروازی، نسرین ناصحی به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون خوانندگان کلاسیک، ژنیک بیدروسیان(عضو علی‌البدل اول)، فرشاد فولادوند (عضو علی‌البدل دوم) انتخاب شدند. محمدرضا متین به عنوان بازرس کانون و رضا پورخلیلی (بازرس علی‌البدل) برگزیده شدند.

 

کانون صدابرداران خانه موسیقی هم 13 اردیبهشت ماه هیئت مدیره جدید خود را شناخت و سوسن بخشایش، علیرضا آزادگان، مهدی سالک اردستانی، مصطفی پازوکی و صادق نوری به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون صدابرداران، محسن فراهانی(عضو علی‌البدل اول)، حسن عسکری بیدهندی (عضو علی‌البدل دوم)، محمود آیت به عنوان بازرس کانون و فرزاد دائمی میلانی (بازرس علی‌البدل) انتخاب شدند. این مجمع در ساختمان فاطمی برگزار شد.

 

مجمع عمومی کانون پژوهشگران هم 14 اردیبهشت ماه در ساختمان فاطمی تشکیل شد و پس از رای گیری حمیدرضا عاطفی، محمدرضا فیاض، هومان اسعدی، بهروز وجدانی و بهروز مبصری به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون پژوهشگران، حمیدرضا اردلان(عضو علی‌البدل اول)، جهانگیرنصری اشرفی (عضو علی‌البدل دوم)، بهرنگ مجیدی به عنوان بازرس کانون و افشین کاید (بازرس علی‌البدل) شناخته شدند.

 

با برگزاری مجمع عمومی کانون آهنگسازان در تاریخ 18 اردیبهشت ماه، انتخابات خانه موسیقی به نیمه رسید. در این مجمع وارطان ساهاکیان، تقی ضرابی، سیدمحمد میرزمانی، علی بکان، حمید عسگری به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون آهنگسازان، کارن کیهانی (عضو علی‌البدل)، آندره مرادیان به عنوان بازرس کانون و علیرضا اکبرپور(بازرس علی‌البدل) انتخاب شدند.

 

کانون مدرسان، ششمین کانونی بود که انتخابات هیئت مدیره آن در تاریخ 20 اردیبهشت ماه در خانه هنرمندان برگزار شد. در این انتخابات داود گنجه‌ای، آذر هاشمی، مصطفی کمال پورتراب، محمد سریر، هادی منتظری به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون مدرسان، رامین آزادآور (عضو علی‌البدل اول)، انوش صدری جهانشاهی (عضو علی‌البدل دوم) نازنین جلالی فراهانی به عنوان بازرس کانون و محسن محترمی (بازرس علی‌البدل) برگزیده شدند.

 

22 اردیبهشت ماه هم کانون سازندگان ساز هیئت مدیره جدید خود را شناخت و مطابق رای اعضا، فرمان مرادی، بیاض امیرعطایی، یدالله گودرزی، داریوش النجری، عباس مفاخری به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون سازندگان ساز ، امیر همتی (عضو علی‌البدل اول)، مجتبی نوابی (عضو علی‌البدل دوم) علیرضا جاوید مقدم به عنوان بازرس کانون و ناصر برزی (بازرس علی‌البدل) انتخاب شدند.

 

هشتمین انتخابات خانه موسیقی به کانون نوازندگان کلاسیک اختصاص داشت که در تاریخ 25 اردیبهشت ماه در تالار وحدت برگزار شد. در این مجمع عمومی فرزاد دانشمند، امیر پدرام طاهریان، خسرو بهرامی، علی اکبر کردبچه، عبدالسعید خرمشاهی به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون نوازندگان کلاسیک، اکبر محمدی (عضو علی‌البدل اول)، جاوید مجلسی (عضو علی‌البدل دوم)، سیده ماریه جلیلیان به عنوان بازرس کانون و مجید فرد (بازرس علی‌البدل) برگزیده شدند.

 

انتخابات کانون خوانندگان سنتی هم در تاریخ 9 خردادماه در تالار وحدت برگزار شد و پس از رای گیری حمیدرضا نوربخش، هنگامه اخوان، قاسم رفعتی، نصرالله ناصح پور، مظفر شفیعی به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون خوانندگان سنتی، فاضل جمشیدی (عضو علی‌البدل اول)، داود فیاضی(عضو علی‌البدل دوم)، حسن بخشی به عنوان بازرس کانون و فاطمه مقدم (بازرس علی‌البدل) معرفی گردیدند.

 

آخرین انتخابات خانه موسیقی در تاریخ 10 خردادماه در تالار وحدت برگزار شد و طی آن کانون نوازندگان سنتی به عنوان پرجمعیت‌ترین کانون خانه موسیقی اعضای هیئت مدیره خود را انتخاب کرد. داریوش پیرنیاکان، زیدالله طلوعی، مسعود شعاری، بهداد بابایی، رضا موسوی زاده به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون نوازندگان سنتی، میرجعفر حیدری (عضو علی‌البدل اول)، عباس تجویدی(عضو علی‌البدل دوم)، وصال عربزاده به عنوان بازرس کانون و سحاب تربتی به عنوان بازرس علی‌البدل منتخبان اعضای این کانون بودند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131