فرهاد فخرالدینی: ارکستر ملی فعلا برنامه‌ای ندارد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1303

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرهاد فخرالدینی: ارکستر ملی فعلا برنامه‌ای ندارد

فرهاد فخرالدینی: ارکستر ملی فعلا برنامه‌ای ندارد
فرهاد فخرالدینی: ارکستر ملی فعلا برنامه‌ای ندارد

در انتظار تصمیمات جدید

مدیر هنری ارکستر موسیقی ملی در تشریح تازه ترین فعالیت های این مجموعه موسیقایی همه برنامه ریزی ها را منوط به تصمیمات مدیریت جدید بنیاد رودکی دانست.

فرهاد فخرالدینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین فعالیت های ارکستر موسیقی ملی توضیح داد: فعلا برنامه های ارکستر ملی تعطیل است تا ما بتوانیم به نتایج مشخصی برای برنامه های آینده این مجموعه برسیم. البته با توجه به تغییر مدیریت بنیاد فرهنگ هنری رودکی باید دید برنامه های جدید ارکستر بر چه اساسی خواهد بود تا بر مبنای آن تصمیم گیری کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: فعلا ما هم تقریبا مانند شما از برنامه های جدید بنیاد رودکی پیرامون ارکسترها بی خبریم اما منتظریم هرچه زودتر درباره برنامه های آتی صحبت های نهایی انجام پذیرد. ما در درون ارکستر و در حوزه محتوا رپرتوارهای مختلفی را برنامه ریزی کرده ایم که این موارد منوط به تصمیمات اداری جدید است. به هر حال مجموعه ارکستر موسیقی ملی یکی از مجموعه هایی است که جناب رییس جمهور نیز از همان ابتدا برای تشکیل و فعالیت مستمر آن تاکید زیادی کرده بنابراین بهتر است برای پایداری آن هرچه زودتر برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.  

مشخص نبودن برنامه آینده ارکستر موسیقی ملی کشورمان در حالی است که در جدول برنامه های تیرماه سال جاری بنیاد رودکی تا روز یکشنبه سیزدهم تیر ماه برنامه ای به عنوان کنسرت زنده ارکستر موسیقی ملی ایران در تالار وحدت اعلام نشده و این در حالی است که طبق اعلام این جدول ارکستر سمفونیک تهران به رهبری مهمان الوین الیو ساعت ۱۸ روز ۲۶ تیر ماه کنسرتی را در تالار وحدت تهران برگزار می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131