آخرین خبرها از جشنواره آواها و نواهای رضوی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1213

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آخرین خبرها از جشنواره آواها و نواهای رضوی

آخرین خبرها از جشنواره آواها و نواهای رضوی
آخرین خبرها از جشنواره آواها و نواهای رضوی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام این‌که تا کنون بیش از ۱۰۰ هنرمند و گروه هنری در جشنواره‌ی «آواها و نواهای رضوی» اعلام حضور کرده‌اند، گفت: استقبال هنرمندان از این جشنواره موجب شده تا گروه‌های هنری درخواست تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره را داشته باشند.

به گزارش ایسنا، برزین ضرغامی - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران - به روابط عمومی جشنواره‌ی «آواها و نواهای رضوی» گفت: امیدواریم جشنواره‌ی آواها و نواهای رضوی با گام محکمی که در سال نخست برمی‌دارد، در سال‌های آینده بتواند به‌عنوان نهادی فرهنگی ذیل جشنواره رضوی فعالیت‌های خود را ادامه دهد و در درازمدت، تمام دست‌اندرکاران حوزه موسیقی را ذیل این موضوع ارزشمند گرد هم آورد.

وی ادامه داد: جشنواره‌ی بین‌المللی امام رضا (ع) در سال‌های دور براساس دغدغه‌های موجود شکل گرفت و تبدیل به نهادی فرهنگی در کشور شد و در مجموع، فعالیت‌هایی که در این سال‌ها توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده است، هیچ‌کدام مانند جشنواره‌ی امام رضا (ع) نتوانسته جایگاه خود را پیدا کند.

ضرغامی با بیان این‌که در جشنواره‌ی امام رضا (ع) خارج بعد فرهنگی و هنری، مسأله قابل توجه ارادتی است که نسبت به این حضرت وجود دارد، اظهار کرد: در این دوره از جشنواره، به بخش‌های پژوهشی توجه بیشتری شده است. به همین سبب جشنواره‌ی «آواها و نواها» در ذیل این جشنواره پیشنهاد شد و قرار است اولین دوره آن در هفته کرامت سال جاری برگزار شود.

دبیر جشنواره‌ی «آواها و نواهای رضوی» بیان کرد: پس از اعلام فراخوان جشنواره، هنرمندان از اقصی‌ نقاط کشور از این جشنواره استقبال کردند و تا کنون بیش از ۱۰۰ گروه هنری از سراسر کشور از جمله استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گیلان، کرمانشاه، تهران، البرز، آذربایجان و کردستان برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند و تعدادی از گروه‌ها نیز درخواست تمدید مهلت ارسال آثار را داشتند که موضوع در حال بررسی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران افزود: امیدوارم این جشنواره بتواند در گسترش و تعمیق فرهنگ رضوی با استفاده از ابزارهای هنری تأثیرگذار و راهگشا باشد.

جشنواره‌ی «آواها و نواهای رضوی» از سری برنامه‌های چهاردهمین جشنواره‌ی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) مردادماه امسال و همزمان با دهه‌ی کرامت در استان تهران برگزار خواهد شد. آخرین مهلت ارسال آثار نیز ۲۵ تیرماه اعلام شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131