یادمان مصطفی کمال پورتراب برگزار می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1254

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

یادمان مصطفی کمال پورتراب برگزار می‌شود

یادمان مصطفی کمال پورتراب برگزار می‌شود
یادمان مصطفی کمال پورتراب برگزار می‌شود

همزمان با چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد مصطفی کمال پورتراب یادمان این هنرمند فقید موسیقی دوشنبه ۱۱ مرداد ماه در خانه موسیقی ایران برگزار می‌شود. به گزارش ایلنا؛ یادمان استاد مصطفی کمال پورتراب ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۱۱ مردادماه به همت جمعی از شاگردان آن مرحوم، از سوی خانه موسیقی در تالار جلیل شهناز خانه هنرمندان  ایران برگزار می‌شود.

در این مراسم جمعی از هنرمندان و شاگردان مصطفی کمال پورتراب به سخنرانی خواهند پرداخت و پخش کلیپی از آثار و زندگی این هنرمند از دیگر برنامه‌های مراسم خواهد بود.

اجرای گروه آوازی تهران (وکاپلا) به سرپرستی میلاد عمرانلو و اجرای کوارتت زهی با آثاری از زنده‌یاد پورتراب و همچنین اجرای پیانو برنامه‌های این مراسم است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131